Астронавти помітили з космосу винуватця зриву старта ракети SLS

Ураган Ієн звалився на узбережжя Мексиканської затоки Флориди. Потужний шторм отримав 4-ту категорію небезпеки. Він настільки сильний, що навіть астронавти NASA були вражені його розмірами та міццю. За даними Національного центру спостереження за ураганами (NHC), камери NASA на Міжнародній космічній станції показали у прямому ефірі зображення урагану Ієн, коли шторм досяг узбережжя Флориди 28 вересня та вийшов на берег поблизу Кайо-Коста.  

«Надзвичайно небезпечний ураган Ієн звалився поблизу Кайо-Коста, штат Флорида, з максимальною швидкістю вітру 240 км/год», — написали представники NHC.

Астронавти космічної станції першими стежили за ураганом Ієн. Вони зробили приголомшливі знімки шторму 26 вересня, коли ураган ще перебував на півдні від Куби, прямуючи до Флориди. Потім NASA опублікувала відео урагану в прямому ефірі з космічної станції. Відеотрансляція показала потужний шторм з висоти приблизно 400 км, коли МКС пролітала над Флоридою зі швидкістю 28 000 км/год.

За кілька днів до навали урагану Ієн офіційні особи штату Флорида наказали евакуювати мешканців прибережних районів. Ієн також зірвав плани NASA щодо запуску місії Artemis I на Місяць на надпотужній ракеті Space Launch System (SLS). Щоб уберегти носій від пошкоджень, адміністрація вирішила сховати SLS заввишки 98 м в ангар у Космічному центрі Кеннеді на мисі Канаверал, поки ураган не вщухне.

Через Ієн NASA і SpaceX також відклали запуск нового екіпажу на Міжнародну космічну станцію на ракеті SpaceX Falcon 9 і космічному кораблі Dragon. Місія Crew-5 планувала політ чотирьох астронавтів. Тепер старт відбудеться не раніше 4 жовтня. Тим часом ураган має досягти Космічного центру Кеннеді 29 вересня. NASA вжила запобіжних заходів, щоб шторм не завдав шкоди будівлям, обладнанню та працівникам.

Екіпаж Crew-5
Екіпаж Crew-5. Фото: NASA

Раніше ми повідомляли про те, як з космосу побачили одночасно чотири урагани.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine