NASA затвердила дизайн місії PUNCH

NASA затвердила попередній дизайн апаратів місії PUNCH (Polarimeter to UNify the Corona and Heliosphere). Це рішення дасть команді інженерів можливість приступити до розробки детального фінального дизайну і почати виготовлення компонентів самих супутників.

Сонце. Джерело:  NASA/SDO (AIA)

Основною метою зондів PUNCH стане вивчення Сонця, зовнішніх шарів його атмосфери та сонячного вітру. Місія складатиметься з чотирьох 40-кілограмових супутників, які виведуть на 570-кілометрову полярну навколоземну орбіту. Один з апаратів оснастять коронографом — пристроєм, що відтинає світло від сонячного диска. Це дозволить йому отримувати зображення корони — найбільш гарячих внутрішніх областей атмосфери нашого світила. Вона стає видимою під час повних затемнень.

Три інших апарати будуть оснащені ширококутними камерами, призначеними для знімання сонячного вітру. Після розгортання, супутники зможуть отримувати зображення, які будуть сумарно охоплювати чверть небесної сфери.

На цей час, запуск місії PUNCH запланований на вересень 2023 року. Її загальна вартість оцінюється у 165 млн доларів, з урахуванням пускових витрат.

За матеріалами https://phys.org