NASA створила карту ресурсів південного полюса Місяця

Фахівці місії LRO опублікували кілька карт південного полюса Місяця. Вони демонструють місця можливого розташування покладів водяного льоду, а також найбільш сприятливі місця для висадки пілотованих експедицій.

Південний полюс Місяця очима апарата LRO. Джерело: NASA/GSFC/Arizona State University

Зараз південний полюс Місяця перебуває в центрі уваги як багатьох космічних агентств, так і приватних компаній. Це пояснюється тим, що на дні його деяких полярних кратерів, які ніколи не освітлюються Сонцем, знаходяться поклади водяного льоду. Вони можуть значно полегшити завдання створення постійних поселень, забезпечивши їхніх мешканців водою для пиття, киснем для дихання, а також компонентами ракетного палива.

Але не все так просто. Навіть маючи дані про наявність водяного льоду та інших летючих речовин на дні кратера, вчені все одно не можуть бути впевненими в їхній кількості, точному розташуванні та глибині залягання. Інша частина проблеми полягає в тому, що до цих покладів ще необхідно якось дістатися. Це означає, що інженерам потрібно знайти відносно рівні посадкові майданчики, розташовані неподалік від них, які отримують достатню кількість сонячного світла для вироблення енергії, і які перебувають у зоні прямої видимості від Землі, що дасть змогу підтримувати з нею радіозв’язок.

Щоб розв’язати цю проблему, фахівці місії LRO підготували кілька карт. Перша демонструє ресурсний потенціал північного та південного полюсів Місяця.

Карта ресурсного потенціалу північного та південного полюсів Місяця. Джерело: NASA/GSFC/Arizona State University

Друга карта цілком присвячена південному полярному регіону Місяця. Вона дає змогу оцінити сприятливість різних ділянок для висадки пілотованої експедиції. Моделювання виконано для очікуваного періоду роботи місії Artemis III (період з 9 липня 2024 року по 11 червня 2025 року). Ідеальні умови для діяльності на поверхні (нахил <10° і >45% сонячного світла (SUN) і прямої видимості Землі (E)) позначені світло-жовтим кольором. Області, що вказують на потенційний водяний лід на поверхні, показані світло-рожевим кольором. Роздільна здатність карти становить 500 м на піксель.

Карта найбільш сприятливих для висадки пілотованої експедиції регіонів на південному полюсі Місяця. Джерело: NASA/GSFC/Arizona State University

Також варто сказати, що наразі південний полюс Місяця є предметом вивчення з боку південнокорейського апарата «Данурі». Встановлена на його борту камера ShadowCam має в 200 разів більшу світлочутливість, ніж знаменита камера LROC зонда LRO. Вчені використовують її для знімання кратерів, що перебувають у зоні вічної тіні, з метою картографування їхнього дна та пошуку відкритих покладів водяного льоду.

За матеріалами https://www.lroc.asu.edu

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Геть із Чумацького Шляху: знайдена найближча до Землі гіпершвидкісна зоря
Небезпечний випадок декомпресії на МКС викликав переполох в радіоефірі
Безпрецедентна роздільна здатність: супутник компанії Maxar зазнімкував МКС і Starliner
Інтерактивна карта «Жнива надії» допоможе українським аграріям
Людина, яка показала нам Сонячну систему: голова місії Voyager Ед Стоун помер у віці 88 років
Короткочасні космічні подорожі не шкодять здоров’ю людини
Зразки зі зворотного боку Місяця прибудуть на Землю 25 червня
Космічний телескоп Hubble розкрив таємницю вибуху 40-річної давнини
На кораблі Starliner виявлено новий витік гелію
Місячна станція стала на крок ближче до запуску