NASA рік триматиме людей в ізоляції: скільки грошей отримає кожен учасник експерименту

NASA офіційно розпочала один із найцікавіших експериментів на сьогодні. Під час експерименту четверо учасників перебуватимуть у повній ізоляції на умовній марсіанській базі NASA. Це допоможе змоделювати умови життя астронавтів у невеликому обмеженому просторі, де вони будуть відрізані від звичайних життєвих благ під час перебування на Марсі, таких як мобільні телефони, Інтернет і телебачення.

Цей експеримент є першим із трьох запланованих місій, відомих під назвою Crew Health and Performance Exploration Analog (CHAPEA). Учасники, серед яких науковиця Келлі Гастон, інженер-будівельник Росс Броквелл, лікар швидкої допомоги Натан Джонс та мікробіологиня ВМС США Анка Селаріу, перебуватимуть у 3D-надрукованому середовищі протягом 378 днів.

Четверо учасників експерименту, які проведуть рік у симуляції Марса в Космічному центрі імені Джонсона NASA
Четверо учасників експерименту, які проведуть рік на умовній марсіанській базі в Космічному центрі імені Джонсона NASA. Зліва направо: члени екіпажу Анка Селаріу, Росс Броквелл, Келлі Гастон і Нейтан Джонс. Авторство: NASA

Експеримент має на меті перевірити, як такі ізольовані, але тісні приміщення можуть вплинути на людське тіло і розум. Підтримання хорошого фізичного і психічного здоров’я буде важливим для всіх чотирьох учасників і допоможе NASA зрозуміти, як тривале перебування на таких планетах, як Марс, може вплинути на людей у майбутньому.

Це приміщення симулює собою поверхню Марсу, куди учасники експерименту виходитимуть для вирощування різних сільськогосподарських культур
Це приміщення симулює поверхню Марса, куди учасники експерименту виходитимуть для вирощування різних сільськогосподарських культур. Авторство: NASA

Під час 378-денного перебування учасники матимуть насичений графік, включаючи суворий режим фізичних вправ, а також довгий список обов’язків, від виконання симуляції виходу на поверхню Марса до вирощування сільськогосподарських культур.

Черевики для виходу на «поверхню Марсу»
Черевики для виходу на «поверхню Марса». Фото: NASA

NASA каже, що симуляція включає приватні каюти для кожного члена екіпажу, кухню, зони для медицини, відпочинку, фітнесу, роботи та вирощування сільськогосподарських культур. Також є технічні робочі зони та дві ванні кімнати. Під час симуляції учасники мають впоратися з поломками обладнання, різними стресами, пов’язаними з навколишнім середовищем, та обмеженими ресурсами.

Звісно, участь у річному експерименті буде солідно компенсована. NASA заплатить кожному учаснику 10 доларів на годину за весь час активної роботи, повідомляє Houston Chronicle. Таким чином, загальна сума виплат кожному складе трохи більш ніж 60 тис. доларів за всю 378-денну місію.

Ми ще дуже далекі від того, щоб колонізувати іншу планету, як це роблять у науково-фантастичних фільмах і книжках. Але ця симуляція та наступні, сподіваємось, закладуть фундамент, на який космічна агенція зможе покладатися в майбутньому.

Раніше ми повідомляли про те, що місія з повернення марсіанського ґрунту може подорожчати вдвічі.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine