Активна галактика NGC 1808 (фото)

Представлене зображення було отримано Камерою темної енергії, встановленою на 4-метровому телескопі Віктора Бланко в Міжамериканській обсерваторії Серро-Тололо в Чилі. Воно демонструє галактику NGC 1808.

Спіральна галактика NGC 1808. Джерело: Dark Energy Survey/DOE/FNAL/DECam/CTIO/NOIRLab/NSF/AURA

NGC 1808 розташована на відстані 42 млн світлових років від Землі у напрямку до сузір’я Голуба. Як і наш Чумацький Шлях, вона класифікується як спіральна галактика з перетинкою. Так називають структуру, що перетинає центр і складається із зір та міжзоряного газу. Вона з’єднує ядро зі спіральними рукавами та виступає своєрідним «паливопроводом», пропускаючи крізь себе газ зі спіральних рукавів.

Ядро NGC 1808 демонструє підвищену активність, що вказує на процеси поглинання речовини розташованою в ньому надмасивною чорною дірою. Крім того, нещодавно галактика пережила спалах зореутворення. Про це свідчить блакитне кільце, що оточує галактичний центр. Воно складається з наповнених молодими світилами зоряних скупчень і залишків наднових.

На думку астрономів, спалах зореутворення та підвищена активність ядра NGC 1808 є результатом її приливної взаємодії із сусідньою галактикою NGC 1792. По всій середній частині NGC 1808 тягнуться смуги темного пилу, що утворилися внаслідок великих викидів газу з її центрального регіону. Зовнішні рукави, що оточують галактику і м’яко світяться, злегка викривлені, що знову вказує на приливну взаємодію з NGC 1792. Вона могла призвести до появи асиметричної форми NGC 1808 і викиду газу, що призвело до прискореного зореутворення.

Ви також можете почитати про найяскравішу за останні десятиліття наднову, яка нещодавно спалахнула в сусідній галактиці.

За матеріалами https://noirlab.edu

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine