TGO зазнімкував марсіанські дюни

14 березня виповнилося рівно п’ять років від дня запуску європейського апарата TGO. З нагоди ювілею місії фахівці групи супроводу опублікували передане нею дивовижне зображення Червоної планети, яке було отримано 2 грудня 2020 року камерою CASSIS.

Дюни на дні кратера Ломоносов. Джерело: ESA/Roscosmos/CaSSIS

На знімку зображена ділянка марсіанської поверхні, розташована в центрі кратера Ломоносов. Ця 150-кілометрова формація розташована в північній півкулі Марса. Ми можемо побачити великі дюнні поля, що покривають її дно. Якби не характерний червоний колір, їх цілком можна було б прийняти за морські хвилі.

У момент знімкування зима в північній півкулі Червоної планети добігала кінця. Темні плями на зображенні відповідають місцям, де вже почалася сублімація сухого льоду (твердого вуглекислого газу), і ми можемо побачити чорний базальтовий пісок, що оголився. Також варто звернути увагу на форму дюн. Вона вказує на переважний напрямок вітрів у цьому регіоні. У правій частині зображення помітні характерні білі плями. Це не іній, а хмара, що потрапила в поле зору камери TGO.