МАС затвердив нові назви деталей рельєфу Бенну

Міжнародний астрономічний союз (МАС) офіційно затвердив нові імена для позначення деталей рельєфу астероїда Бенну (101955 Bennu). Їх обирали за принципом асоціації з міфологічними птахами та птахоподібними істотами, а також пов’язаними з ними місцями.

Карта астероїда Бенну з затвердженими МАС назвами. Джерело: NASA/Goddard/University of Arizona

Власні імена отримала низка великих валунів на поверхні Бенну, а також кілька ударних кратерів. Тепер на поверхні малого тіла можна знайти такі імена, як Додо, Пегас, Торондор і Рух. Один з найбільших каменів (30-метрова скеля в північній півкулі Бенну) отримав назву «Бубрі» — на честь міфологічного перевертня, що мешкав біля узбережжя Шотландії.

На цей час Бенну є найменшим об’єктом Сонячної системи, дослідженим космічним апаратом з близької дистанції. Його розміри становлять 565×535×508 м, середня густина — 1,19 г/см³, що лише трохи більше за середню густину води. Це свідчить про те, що астероїд має пористу структуру і, найімовірніше, є «сміттєвою купою» — скупченням каменів, пов’язаних разом силами гравітації.

Найімовірніше, астероїд утворився внаслідок руйнування великого об’єкта, що мав діаметр не менше 100 км. Це сталося в період між 800 млн і 1,5 млрд років тому. Надалі Бенну дрейфував у внутрішній частині Головного поясу, доки кілька мільйонів років тому не перейшов на нинішню орбіту, рухаючись якою, він час від часу зближується з Землею. Тому його віднесли до потенційно небезпечних астероїдів.

У 2135 році Бенну пройде на відстані близько 100 тис. км від нашої планети. Це зближення може змінити його орбіту таким чином, що в проміжку між 2175 і 2196 роками він зіткнеться з Землею. Однак імовірність такого результату вкрай мала — за останніми оцінками, вона становить 0,037% (1 до 2700).