NASA призначило двох астронавтів для випробувального польоту Starliner, а SpaceX запустить за три дні три ракети з різних майданчиків: дайджест новин

Підбірка найцікавіших космічних новин до сніданку: сучасний «дирижабль» Sceye проведе у стратосфері кілька місяців, використовуючи лише відновлювані джерела енергії. Космічний апарат OSIRIS-REx спостерігає за «бронежилетом» астероїда Бенну, а ми розповідаємо про класифікацію чорних дір.

Sceye HAPS підніметься у стратосферу, використовуючи відновлювані джерела енергії

Компанія Sceye, виробник станцій на висотних платформах (HAPS), оголосила, що вона досягла стратосфери з метою продемонструвати здатність залишатися над районом операцій протягом кількох місяців із використанням відновлюваних джерел енергії. Важливий тестовий запуск, у якому використовується запатентована сонячна енергія та живлення від акумуляторів, дозволяє Sceye розширити доступ до Інтернету для віддалених мешканців, відслідковувати викиди парникових газів аж до окремих їхніх джерел і виявляти стихійні лиха в міру їхнього виникнення. Компанія також оголосила про додаткові випробувальні польоти у третьому та четвертому кварталах 2022 року.

Космічний апарат NASA спостерігає за «бронежилетом» валуна астероїда Бенну

Покрита валунами поверхня астероїда Бенну захищає його від ударів дрібних метеоритів. Про це свідчать спостереження за кратерами за допомогою космічного апарату NASA OSIRIS-REx (Origins, Spectral Interpretation, Resource Identification, Security Regolith Explorer). «Ці спостереження дають нове уявлення про те, як астероїди на кшталт Бенну реагують на енергетичні удари», — сказав Едвард Бірхаус із Lockheed Martin Space (Літтлтон, штат Колорадо).

SpaceX запустить три ракети з трьох майданчиків за три дні у ці вихідні

Приватна космічна компанія планує запустити три ракети з трьох різних стартових майданчиків за три дні, починаючи з п’ятниці (17 червня), коли SpaceX виведе на орбіту 53 інтернет-супутники Starlink з майданчика 39A Космічного центру Кеннеді NASA у Флориді. В суботу вранці з каліфорнійської бази аерокосмічних сил Ванденберг відбудеться запуск радіолокаційного апарату для німецьких військових, а третя місія повернеться до Флориди для запуску комерційного супутника зв’язку зі станції космічних сил на мисі Канаверал.

Супутник зв’язку MEASAT-3d, збудований Airbus, готовий до запуску

Телекомунікаційний супутник MEASAT-3d, побудований компанією Airbus, знаходиться на космодромі Куру у Французькій Гвіані й готовий до запуску 22 червня 2022 року з допомогою ракети Ariane 5.

MEASAT-3d — це 57-й супутник E3000, який створила Airbus, він займе орбітальну позицію 91,5° E та буде поєднаний з MEASAT-3b, також побудованим тою ж компанією.

Новини ринку

Euroconsult прогнозує зростаючий попит на логістику останньої милі

Euroconsult прогнозує, що до 2031 року буде введено в експлуатацію 120 орбітальних транспортних засобів. Про це йдеться в останньому звіті консалтингової фірми Space Logistics Markets.

«Ми очікуємо, що угруповання будуть найбільш імовірними клієнтами, на які припадає три чверті попиту на супутники в діапазоні мас від 200 до 350 кг», — сказав Максим Пюто, головний радник Euroconsult і автор звіту, опублікованого у травні.

Зрушити SSA з мертвої точки

Щоб уважно стежити за супутниками та їх дедалі більш завантаженими орбітами, потрібні точні просторові дані, які, за словами учасників багатьох стартапів, можна отримати лише з космосу.

Принаймні вісім компаній на ранній стадії в Північній Америці, Європі та Австралії виділили кошти на космічні системи, які, за їхніми словами, будуть потрібні для надання більш точної, повної та надійної інформації про об’єкти в космосі. Деякі передбачають розгортання сотень спеціалізованих супутників ситуаційної обізнаності (SSA), тоді як інші вважають за краще розміщувати свої датчики на сторонніх космічних апаратах.

Quadsat отримує фінансування від ESA на готові до польоту комплекти для тестування антен

Данський стартап Quadsat заявив, що він отримав фінансування Європейського космічного агентства (ESA) для виробництва дронів, які використовуються для калібрування та тестування супутникових антен.

Генеральний директор Quadsat Йоакім Еспеланд заявив, що наприкінці 10-місячного контракту ESA вартістю 500 тис. євро (525 тис. доларів США) компанія має намір запустити свій перший безпілотник, яким клієнти зможуть керувати для тестування своїх мереж. У даний час Quadsat доводиться направляти технічних фахівців до клієнтів, які хочуть використовувати свої квадрокоптери як заміну супутникам.

Комітет Сенату збройних сил пропонує збільшити фінансування Міноборони на 45 млрд доларів

Сенатський комітет із збройних сил проголосував 23 голосами проти 3 за просування своєї версії Закону про національну оборону на 2023 рік. Згідно зі зведенням, опублікованим комітетом, законопроект санкціонує виділення 817,3 млрд доларів для Міністерства оборони, що майже на 45 млрд доларів більше, ніж запит адміністрації Байдена в 773 млрд доларів. Пропозицію SASC тепер надішлють на розгляд до Сенату.

Цікаве

​​«Різнобарвні» чорні діри (стаття)

Словосполучення «чорна діра» вже давно та міцно увійшло в наш побут, хоча в широкому вжитку воно застосовується трохи більше ніж півстоліття — так назвав це явище американський фізик Джон Вілер (John Archibald Wheeler) у своїх науково-популярних лекціях, хоча насправді авторство цього терміна йому не належить.

NASA призначає двох астронавтів для участі у першій пілотованій місії Boeing Starliner

Астронавти NASA Баррі «Бутч» Вілмор і Суніта Вільямс візьмуть участь у випробувальному польоті екіпажу (CFT) — першій пілотованій місії корабля Starliner на Міжнародну космічну станцію, повідомило агентство. Уілмор командуватиме місією, Вільямс буде пілотом, а інший астронавт NASA Майк Фінке тренується як резервний пілот.

Читайте також: Perseverance знайшов сміття на Марсі, а Twitter заблокував Рогозіна за заклик «покінчити з Україною»: дайджест новин

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine