NASA продовжила місію Ingenuity

Керівництво NASA вирішило продовжити до вересня місію дрона-гелікоптера Ingenuity. Він буде використовуватися для супроводу марсохода Perseverance у його подорожі, спрямованій на пошуки слідів давнього марсіанського життя.

Знімок марсіанського регіону Séítah, зроблений дроном-гелікоптером Ingenuity. Джерело: NASA/JPL

Про продовження місії оголосили невдовзі після завершення 21 польоту Ingenuity. Під час цього польоту гвинтокрилий апарат пролетів над північно-західною частиною регіону Séítah. Очікується, що Ingenuity потрібно буде зробити ще як мінімум два польоти, перш ніж він зможе досягти своєї нової операційної зони.

Нова мета Ingenuity

Метою Ingenuity є регіон давньої річкової дельти. Область завширшки в кілька кілометрів заповнена зубчастими скелями, уламками каменів, валунами та піщаними відкладеннями. З одного боку, вони становлять значну загрозу як Ingenuity, так Perseverance. З іншого ж, саме у цих багатих геологічних відкладеннях можуть бути приховані довгоочікувані докази того, що у минулому на Марсі могло існувати якесь життя.

Після того як Ingenuity досягне дельти, він має провести повітряну розвідку двох висохлих річкових русел. Після цього фахівці виберуть, яке з них досліджуватиме Perseverance. Надалі дрон продовжить супровід ровера. Його знімки будуть використовуватись для складання маршруту марсохода. Можливо, Ingenuity також буде залучений для знімкування об’єктів, що розташовані за межами зони досяжності ровера.

Нагадаємо, що Ingenuity вперше піднявся у повітря у квітні 2021 року. Початкова програма місії була розрахована на п’ять польотів упродовж 30 днів. Але в результаті Ingenuity значно перевершив усі очікування. За словами фахівців місії, попри те, що дрон провів майже рік на Марсі, всі його основні компоненти все ще працюють як нові.

Ви також можете почитати про незвичайний об’єкт, знайдений марсоходом Curiosity.

За матеріалами https://www.jpl.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Телескоп Hubble відстежує мандрівний магнетар невідомого походження
У серці Чумацького Шляху таємничі нитки керують життям галактики 
Вчені нарешті знайшли газ та пил, яких не вистачало у Всесвіті
22 квітня спостерігатиметься максимум метеорного потоку Ліриди
Журнал та події: Universe Space Tech запускає підписку на спільноту
Повільне обертання Всесвіту може пояснити напруження Габбла
Axiom Space запустить два датацентри на орбіту вже цього року
Juno проти Юпітера: радіація газового гіганта ледь не зірвала місію 
Космічні туристки Blue Origin просили Кеті Перрі заспівати щось інше
Зміна фінасування NOAA зачепить супутники, що передбачають погоду в США