Ingenuity здійснив успішний політ у марсіанській атмосфері

19 квітня дрон Ingenuity здійснив перший в історії політ в атмосфері іншої планети. Апарат зміг піднятися на висоту трьох метрів і завис на 30 секунд, після чого знову спустився на марсіанську поверхню. Загалом його політ тривав 39,1 секунд.

Тінь дрона Ingenuity на марсіанській поверхні, сфотографована ним самим. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Ingenuity прибув на Марс із ровером Perseverance. Він являє собою технологічний демонстратор, основним завданням якого є доведення можливості вивчення небесних тіл із розрідженими атмосферами з невеликими гвинтокрилими пристроями. Він має пару співвісних гвинтів, що обертаються зі швидкістю 3000 обертів за хвилину. Його технічна «начинка» складається з двох камер. Дрон також оснащений системою опалення, яка дозволяє йому зберігати тепло протягом марсіанської ночі.

Перший політ Ingenuity мав відбутися на початку квітня, але кілька разів переносився через проблеми з програмним забезпеченням. Після завершення аналізу телеметрії інженери почнуть готувати апарат до нового польоту. Загалом план місії передбачає, що дрон здійснить до п’яти зльотів упродовж 30 солів (марсіанських діб).

Політ Ingenuity відкриває шлях для більш складних літальних апартів, які зможуть приєднатися до вивення Червоної планети в майбутньому. Успіх тесту також є гарною новиною для місії Dragonfly, що передбачає відправку октокоптера на Титан для дослідження поверхні й атмосфери цього сатурнського супутника.

За матеріалами: https://mars.nasa.gov