NASA поставила перед собою амбітні цілі щодо Місяця. Бачення майбутнього агенції включає не лише повернення астронавтів на Місяць вперше за понад пів століття, а й плани будівництва повністю робочої колонії на нашому природному супутнику до 2040 року.
Ця мета — справжній космічний стрибок, особливо у порівнянні з перспективою нових посадок на Місяці протягом цього десятиліття. До 2040 року залишилось менше ніж 20 років, щоб ця амбіційна мета стала реальністю, тому NASA має прискорити свої дії.
Однією з ключових складових цього проєкту є використання місячного пилу для створення бетону, який потім може бути використаний 3D-принтерами для будівництва житлових приміщень на поверхні Місяця. Ця захоплива ініціатива була розкрита у репортажі The New York Times. Проте NASA не просто прагне будувати будинки на Місяці, а й ставиться з великою увагою до безпеки майбутніх колоністів.
З цією метою NASA встановила партнерство з компанією ICON, що спеціалізується на технологіях 3D-друку будівель, заснованою в Остіні, Техас. Уже 2020 року компанія отримала фінансування від NASA, а 2022-го їй виділили ще 60 млн доларів для подальшого розвитку космічного будівництва.
Ідея використовувати місцеві ресурси та матеріали на Місяці для будівництва — не нова. Схожі підходи розглядалися раніше для створення структур на Марсі. Якщо вдасться знайти надійний спосіб використання місцевих ресурсів і матеріалів, це значно полегшить будівництво на Місяці, зробивши його доступнішим і ефективнішим з економічної точки зору.
Уже в місії Artemis III NASA планує здійснити висадку людини на поверхню Місяця після тривалої перерви. Для реалізації планів щодо будівництва NASA запустить на Місяць 3D-принтер, який шар за шаром будуватиме оселі для астронавтів.
Ця ідея захоплює своєю масштабністю. Така впевненість космічної агенції означає, що перші люди на Місяці можуть справді з’явитися вже до 2040 року. Однак реалізація такого проєкту вимагає наполегливої роботи та трохи удачі. Але коли спільна мрія та наука сприяють інноваціям, нічого неможливого не існує.
Раніше ми розповідали, чому людині буде важко на Місяці.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine