NASA готується відкласти повернення людей на Місяць

NASA розглядає можливість змінити завдання місії Artemis III у разі виникнення серйозних затримок із готовністю її ключових компонентів. Про це заявив глава директорату розвитку дослідницьких систем NASA Джим Фрі.

Космический корабль Starship Human Landing System (HLS) для миссии Artemis III
Космічний корабель Starship Human Landing System (HLS) для місії Artemis III (концепт). Джерело: SpaceX

Місія Artemis III має бути запущена наприкінці 2025 року. У її межах NASA планує висадити двох астронавтів на південний полюс Місяця за допомогою спускального апарата Starship LHS, створенням якого займається компанія SpaceX.

Поки що NASA не змінювала формальної дати запуску Artemis III. Але зараз практично ніхто не сумнівається, що таке перенесення відбудеться. Основна причина — стан готовності Starship LHS. Кілька тижнів тому представники NASA відвідали базу SpaceX, щоб на місці ознайомитися з тим, як йдуть справи зі створенням апарата. За словами Фрі, компанія надала оновлений графік розробки Starship LHS. Наразі NASA вивчає його, після чого внесе корективи у свої плани.

Фрі також зазначив, що в разі тривалих затримок зі створенням необхідної для Artemis III техніки, NASA розглядає можливість змінити цілі місії. Він не назвав у чому конкретно буде виражатися така зміна. Але очевидно, що без Starship LHS членам екіпажу Artemis III не вдасться ступити на місячну поверхню.

Готовність місії Artemis II

Що стосується місії Artemis II, то в її випадку справи йдуть набагато краще. NASA активно займається її підготовкою. І хоча існує низка факторів, які можуть змістити дату запуску експедиції, поки що інженерам вдається справлятися з покладеними завданнями без серйозних затримок.

План польоту місії Artemis II. Джерело: NASA

Основне занепокоєння зараз викликає теплозахисний екран корабля Orion, який зазнав більших, ніж передбачалося, пошкоджень під час місії Artemis I минулого року. Інженери все ще працюють над визначенням основної причини події, проводячи тести в дуговій камері, що імітує умови входу в атмосферу.

Наразі запуск Artemis II заплановано на листопад 2024 року. Під час місії корабель Orion із чотирма астронавтами повинен буде облетіти Місяць, а потім повернутися на Землю.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine