Астронавт вважає жахливою ідею побудови колонії на Марсі

Підкорення Марса людиною — одна з найамбітніших місій, яку вчені та інженери з усього світу намагаються втілити у життя. Звичайно, це одна з найскладніших місій, яка вимагає розв’язання багатьох проблем, починаючи від захисту екіпажу від радіації, закінчуючи вирощуванням їжі в марсіанському ґрунті. Коли висадка на Червону планету відбудеться, це буде грандіозне досягнення для всього людства. Навіть для Ілона Маска колонізація Марса є мрією всього життя. Але не всі у захваті від такої ідеї.

Стенлі Лав
Для астронавта NASA Стенлі Лава ідея підкорення Марса звучить як справжнє жахіття

«Чи думаю я, що це можливо? Звісно. Але чи буде це приємно? Ні. Я вважаю, що це було б жахливо», — прокоментував астронавт виданню The Sun.

Як розділити три яблука на вісьмох

В інтерв’ю виданню Лав пояснив, що його почуття пов’язані з досвідом, який він отримав в Антарктиді впродовж кількох місяців. За словами астронавта, він і ще кілька людей жили просто неба, маючи лише невеликі намети для житла.

«В Антарктиді було дуже холодно. Їжу потрібно було сильно економити. Нам якось привезли три червиві яблука розміром з кульку для пінг-понгу. Потрібно було розділити їх між вісьмома членами експедиції, щоб кожен отримав рівно три восьмих. А уявіть, як будуть виживати колоністи на Марсі, маючи обмежену кількість провізії?» — розповідає астронавт.

Астронавт NASA Стенлі Лав
Астронавт NASA Стенлі Лав

З його міркувань, колонізація нашої сусідньої планети буде дуже важкою для людей, які наважаться це зробити.

Колонізація — це не прогулянка в парку

Ілон Маск сам має великі плани щодо людської колонії на Марсі приблизно до 2050 року. Втім варто зазначити: сам Маск розуміє, що колонізація — це не прогулянка в парку. Він навіть визнав, що деякі поселенці, ймовірно, помруть у процесі підкорення Червоної планети.

Беручи до уваги коментарі Лава, надійне виробництво їжі — не єдина проблема, з якою зіткнуться колоністи. Людям ще належить потрапити на планету, а це теж дуже непросто. Тому важко зрозуміти, наскільки складним буде виживання в чужому світі, не кажучи вже про побудову там обжитої колонії — поки що все це суто теоретично. Але, попри те, Лав не вважає, що колонізація неможлива. Просто це буде не дуже весело.

«Марс — не пікнік. Я не думаю, що людям це сподобається», — резюмує астронавт.

Раніше ми повідомляли про те, як експеримент довів можливість генерувати кисень на Марсі.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine