NASA націлила апарат OSIRIS-REx на Землю

26 липня фахівці групи супроводу місії OSIRIS-REx активували двигуни космічного апарата. Цей маневр спрямував його на зустріч із Землею.

OSIRIS-REx був запущений у 2016 році з метою вивчення навколоземного астероїда Бенну. Апарат досліджував мале тіло протягом кількох років, склавши детальну карту його поверхні, а також взяв пробу ґрунту. У 2021 році OSIRIS-REx покинув Бенну і взяв курс на Землю.

Наразі апарат перебуває на відстані 38,6 млн км від Землі, рухаючись зі швидкістю 9,7 км/с відносно неї. План польоту передбачає, що 24 вересня OSIRIS-REx скине капсулу зі зразками астероїдної речовини, після чого вона увійде в земну атмосферу та здійснить посадку на території полігону в штаті Юта.

Ця вельми непроста операція, яка потребуватиме ювелірного виконання. У межах підготовки до неї, 26 липня OSIRIS-REx на 63 секунди активував двигуни, змінивши свою орбітальну швидкість на 2 км/год. Попри удавану несуттєвість, цього достатньо для гарантованої зустрічі із Землею 24 вересня.

Найближчим часом інженери вивчать телеметрію та радарні дані для підтвердження успішного виконання маневру OSIRIS-REx. 10 і 17 вересня апарат виконає два додаткові маневри, необхідні для його націлювання у вузький коридор, який забезпечить скидання капсули над потрібною точкою Землі.

Навчання з пошуку капсули OSIRIS-REx. Джерело: NASA/Keegan Barber

Крім проведення маневрів, NASA також активно готується до отримання зразків. Нещодавно фахівці місії провели навчання в Юті, відпрацювавши пошук капсули OSIRIS-REx і її подальше транспортування.

Раніше ми розповідали про те, як гітарист Queen представив 3D-атлас астероїда Бенну.

За матеріалами https://blogs.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine