Супутникові знімки: росія розконсервувала літаки МіГ-29

Супутникові знімки російських аеродромів у Міллерово та Курську демонструють, що країна-агресорка розконсервовує літаки МіГ-29. Вони не використовувалися роками і їхній стан залишає бажати кращого.

Літаки на аеродромі Міллерово
Літаки на аеродромі Міллерово. Джерело: Planet Labs

Супутникові знімки російських аеродромів

Супутникові оператори продовжують відстежувати перебіг війни в Україні. Після того, як вони спостерігали навесні злочини росії проти мирного населення та залишення військами агресора острова Зміїний, нині вони зосередилися на військових об’єктах на території рф.

Нещодавно супутники допомогли відстежити рух стратегічної авіації на аеродромі за Полярним колом. Нині ж на сторінці MilitaryAviationInUa у Twitter опубліковані знімки аеродрому Міллерово у Ростовській області, зроблені розвідувальними сателітами Sentinel-2 та апаратами компанії Maxar. На них добре видно, що літаки МіГ-29, які останні кілька років стояли там на зберіганні, кудись поділися.

Літаки МіГ-29 на зберіганні у Міллерово
Літаки МіГ-29 на зберіганні у Міллерово. Джерело: Тwitter.com/Ukraine_AF

Те ж саме можна побачити й на світлинах аеродрому в Курську. Тут зі зберігання зняли винищувачі МіГ-29 СМТ. Експерти вважають, що незабаром росія використає ці літаки проти України, попри значні ризики, пов’язані із їхньою експлуатацією.

Чому росіяни не використовували МіГ-29 раніше

Експерти постійно відстежують за супутниковими знімками ситуацію на російських аеродромах. Наприклад, 17 жовтня сторінка експертів з OSINT Evergreen Intel із посиланням на знімки тих самих супутників підрахувала кількість техніки, що перебувала у Міллерово 5 жовтня.

Тоді на аеродромі розташовувалися 19 Су-25, 18 ударних гелікоптерів різних модифікацій, 13 МіГ-29, 4 Су-30, 2 Су-24, 2 Су-27, 1 Ту-134 та 1 Ан-26. Але досі МіГ-29 не брали до уваги, адже ці літаки, переважно вироблені наприкінці 1980-х, не наважується підіймати в повітря навіть росія.

МіГ-29 СМТ у Курську
МіГ-29 СМТ у Курську. Джерело: Тwitter.com/Ukraine_AF

Варіант МіГ-29 СМТ розроблений наприкінці 1990-х. Але, за повідомленнями фахівців, і у нього є значні технічні проблеми через корозію хвостового оперення. Проте схоже, що у російської авіації проблеми настільки серйозні, що командування вирішило використати стару техніку.

За матеріалами Тwitter.com/Ukraine_AF

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine