Супутникові знімки дозволили відтворити систему фільтрації на окупованих територіях

Співробітники Єльської школи громадського здоров’я провели розслідування щодо фільтрації окупантами українського населення у Донецькій області. За допомогою супутникових знімків вони встановили 21 об’єкт, у яких утримуються громадяни України.

Супутникові знімки фільтраційного пункту у селі Безіменне
Черга автівок біля фільтраційного пункту в селі Безіменне. Джерело: hub.conflictobservatory.org

Супутникові знімки

Спеціалісти з Лабораторії гуманітарних досліджень Єльської школи громадського здоров’я провели комплексне вивчення супутникових знімків окупованих росією районів Донецької області. Вони виявили 21 об’єкт, які є складовими частинами створеної росіянами системи фільтрації населення.

Карта об'єктів системи фільтрації населення
Карта об’єктів системи фільтрації населення. Джерело: hub.conflictobservatory.org

Поєднавши супутникові знімки з даними з відкритих джерел, дослідники встановили, що об’єкти можуть призначатися для чотирьох різних цілей. Деякі з них служать для фільтрації, інші — для реєстрації, утримання чи покарання українців. Також ці установи можуть виконувати декілька функцій одночасно.

Існують свідоцтва, що система була створена ще за кілька тижнів до початку широкомасштабного вторгнення та була розширена після захоплення Маріуполя. Окремі фільтраційні об’єкти добре видно вже на супутникових знімках, зроблених у березні.

Черга людей біля школи у селі Нікольське
Черга людей біля школи у селі Нікольське, яка виконує роль фільтраційного пункту. Джерело: hub.conflictobservatory.org

Розслідування щодо вбивства полонених

Особливу увагу дослідники приділили виправній колонії №120 поблизу Оленівки. Окупанти перетворили її на табір для військовополонених. І вже знімки, зроблені наприкінці березня — напочатку квітня демонструють підозріло масштабні розкопки землі біля стіни цього закладу. За прикладом Бучі спеціалісти знають, що вони можуть бути ознакою масового поховання.

Супутникові знімки колонії в Оленівці в квітні
Підозрілі земляні роботи в Оленівці у квітні. Джерело: hub.conflictobservatory.org

Також дослідники звернули увагу на ряди могил, виявлених поблизу від колонії у липні 2022 року та показані на двох серіях знімків, зроблених 18 та 27 липня. Вони з’явилися там безпосередньо перед ракетною атакою, у якій нібито загинули кілька десятків українських військовополонених.

Ряди свіжих могил біля колонії
Ряди свіжих могил біля колонії в Оленівці. Джерело: hub.conflictobservatory.org

Розслідувачі наполягають, що мають усі докази того, що військовополонені знаходяться в жахливих санітарних умовах, а супутникові знімки вказують на необхідність доступу до могил незалежних експертів, але росія і досі відмовляється надати їм відповідний доступ.

За матеріалами: hub.conflictobservatory.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine