Супутникові знімки Оленівки: росія заздалегідь вирила могили

У мережі з’явилися супутникові знімки в’язниці для полонених в Оленівці. На них видно свіжі могили, які з’явилися ще до її обстрілу. Це може свідчити, що росіяни заздалегідь готувалися убити українських військових.

В'язниця у Оленівці на супутникових знімках
Головний блок в’язниці в Оленівці. Джерело: Maxar Technologies

Свіжі могили на супутникових знімках

Директор з розслідувань британського Центру інформаційної стійкості (CIR) Бенджамін Стрік у неділю виклав у себе у твіттері знімки в’язниці для полонених в Оленівці. Світлини зроблені супутниками компанії Maxar Technologies до та після того, як по цьому об’єкту завдали ракетно-артилерійського удару.

На них видно, що українських військових переважно тримали у головному корпусі в’язниці. А знищена вибухами будівля, у якій знайшли тіла, стоїть далеко від цього місця і, схоже, розташована за межами охоронюваного периметра.

Але це ще не все. Незалежний OSINT-розслідувач Олівер Александер побачив на представлених фото могили, які були вириті принаймні ще 27 липня, тобто за два дні до того, як росія оголосила про загибель українських військових.

Свіжі могили у Оленівці
Свіжі могили в Оленівці. Джерело: www.unian.net

За словами дослідника, наявність свіжих могил у таборах для військовополонених є цілком припустимою. Але їхня велика кількість та її збіг із вказаним числом жертв наводять на думку, що вибух — не більше, ніж прикриття воєнних злочинів.

Воєнні злочини росії

Трохи пізніше Александер, базуючись на аналізі інших знімків, зробив висновок, що могили були вириті між 18 та 21 липня, тобто більш як за тиждень до заявленої загибелі українських військових. А вже 29-го, тобто буквально за кілька годин після вибуху, їх зарили.

Також він ще раз підкреслив, що на знімках, зроблених до вибуху, немає жодних свідчень того, що у зруйнованій будівлі взагалі колись тримали в’язнів. Росія ж продовжує наполягати, що біля 50 українських військових загинули в ніч на 29 липня через обстріл з систем HIMARS.

Раніше на знімках Maxar Technologies уже відстежували злочини росії, здійснені під час вторгнення в Україну. Так було у Бучі, де знайшли масове поховання, і в Маріуполі, де кількість свіжих могил збільшувалася відповідно до того, як загарбники руйнували місто. Схоже, що тепер космічні технології можуть допомогти довести, що так звана ДНР закатувала і вбила українських військових, а зараз намагається це приховати.

За матеріалами Тwitter.com/OAlexanderDK

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine