Гітарист Queen представив 3D-атлас астероїда Бенну

Британський музикант Браян Мей, який до того ж є астрофізиком, нещодавно випустив атлас 3D-зображень астероїда Бенну. Для цього він об’єднався з науковцями, які працюють з апаратом OSIRIS-Rex, що впродовж багатьох років досліджував це небесне тіло.

Браян Мей — гітарист та астрофізик
Браян Мей — гітарист та астрофізик. Джерело: www.space.com

Браян Мей випустив атлас астероїда

Колишній гітарист легендарної групи Queen Браян Мей нещодавно випустив перший у світі 3D-атлас поверхні астероїда. По ньому всі охочі можуть побачити, який на вигляд Бенну — достатньо великий камінь, що обертається навколо Сонця у поясі астероїдів.

76-річний Мей — не лише музикант. Він також має ступінь в астрофізиці, входив до команди науковців, що працювали з апаратом New Horizones, та є співзасновником організації, що має на меті підвищити обізнаність населення щодо астероїдної небезпеки.

Атлас, виданий Меєм, має назву Bennu 3-D: Anatomy of an Asteroid. Він являє собою серію пар знімків, зроблених апаратом OSIRIS-Rex під час його місії до Бенну. За допомогою невеликого пристрою, що працює за принципом людських очей, два зображення можна об’єднати в одне об’ємне.

Пара зображень з атласу
Пара зображень з атласу. Джерело: www.space.com

Місія OSIRIS-Rex

Мей все життя захоплюється стереозображеннями. У березні цього року він вже показував публіці 3D велетенського каменя, сфотографованого на поверхні Бенну. Для того, аби створити цілий альбом подібних знімків, музикант об’єднався з Данте Лауретта — головним дослідником місії OSIRIS-Rex.

Астероїд Бенну має невеличкий шанс зіштовхнутися із Землею впродовж наступних 300 років. Тож не дивно, що ще 2019-го Браян Мей приєднався до команди, що вивчає його. А в жовтні 2020-го OSIRIS-Rex торкнувся поверхні цього небесного тіла та взяв зразок масою приблизно 60 грамів і зараз везе його на Землю.

Це не перший матеріал астероїда, який має потрапити на Землю. Раніше зразки вже доправили японські апарати «Хаябуса-1» та «Хаябуса-2». Однак капсулу OSIRIS-Rex все одно чекають із нетерпінням.

За матеріалами www.space.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтеся: https://t.me/ustmagazine