Відео дня: політ над горами Плутона

Відео про космос Новини астрономії, астрофізики та космології

Представлена візуалізація створена астроентузіастом Романом Ткаченком на основі зображень, переданих космічним апаратом New Horizons. Вона дає змогу уявити собі, який вигляд міг би мати політ над гірським регіоном карликової планети Плутон (134340 Pluto). У кадрі можна побачити гори Тенцинга (Tenzing Montes), що складаються з водяного льоду, та Гору Райт (Wright Mons).

Гори Тенцинга оточують з південного заходу Рівнину Супутника (Sputnik Planitia). Вони є найвищою гірською грядою Плутона — принаймні, на тій його частині, яку зазнімкував New Horizons. Гори височіють на 6,4 км над середнім рівнем поверхні карликової планети. Вони також є й найкрутішими плутоніанськими горами — середній ухил їхніх схилів становить 19,2°.

Гора Райт розташована трохи південніше за Гору Тенцинга. Ширина її основи становить 150 км, висота сягає 4 км. На її вершині розташована глибока западина. На думку вчених, найімовірніше, ця височина є кріовулканом, який у минулому вивергав суміш води й аміаку на поверхню Плутона.