На Венері був рух літосферних плит

Група дослідників опублікувала працю про те, що сучасний склад атмосфери Венери міг виникнути тільки якщо на початку її існування вона мала літосферні плити, що рухалися. Цей висновок суперечить усьому, що вчені знали про цю планету досі.

Венера
Венера. Джерело: www.space.com

Дивовижна кора Венери

Вчені з Університету Брауна нещодавно опублікували дослідження, яке може змінити наше уявлення про Венеру. Ця планета огорнута дуже щільною атмосферою, яка розігріта до високих температур. Водночас вчені впевнені, що її геологія сильно відрізняється від земної.

На Венері багато вулканів і деякі з них досі активні. При цьому на цій планеті вони групуються не вздовж тектонічних розломів, а виключно там, де потоки магми проплавляють тонку кору цієї планети. Бо тектонічних плит, а отже, і розломів на ній просто немає.

Лише відносно нещодавно вчені дійшли висновку, що кора Венери достатньо тонка. Проте досі вважається, що жодних розривів у ній ніколи не було. І саме цей висновок дослідники піддали сумніву.

Що говорять дослідники

Вчені проаналізували склад атмосфери Венери й дійшли висновку, що він просто не міг утворитися, якщо не припустити, що на самому початку літосфера Венери була поділена на окремі тектонічні плити, дуже схожі на ті, що існували тоді на Землі.

Щоправда, на їхню думку, рух цих плит і тоді був дуже обмеженим. А приблизно 3,5 млрд років тому він зовсім зупинився, після чого планета стала такою, як ми її знаємо. На Землі ж тектонічні плити продовжили існувати окремо, що призвело до утворення сучасних континентів.

За матеріалами phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine