На космічний майданчик SpaceX підвезли вибухівку

Цього тижня на космічний стартовий майданчик SpaceX Starbase у Техасі прибула вантажівка з вибуховими речовинами, ймовірно, призначеними для майбутнього запуску ракети. Про це повідомив спостерігач під псевдонімом StarshipGazer, який зробив знімки вантажівки з небезпечним вантажем, яка заїжджала на стартовий майданчик в Бока-Чиці, штат Техас.

Starbase
Вантажівка з вибухівкою біля стартового майданчика Starbase

Наразі SpaceX готується то третього старту своєї гігантської ракети Super Heavy з космічним кораблем Starship. Ймовірно, вибухівка призначена для системи самознищення на випадок непередбачуваної аварії. Саме так був знищений Starship під час свого першого випробувального польоту.

Прибуття вантажу збігається з останніми заявами Федерального управління цивільної авіації США (FAA), які підтверджують намір SpaceX провести серію запусків цього року. Ілон Маск, генеральний директор SpaceX, також підтвердив, що компанія сподівається виконати третій випробувальний запуск на початку березня.

Starbase є ключовою складовою космічної імперії Ілона Маска та базою для втілення амбітних планів відправлення людей на Марс. Starship, представлений як найпотужніша ракета у світі, є основою цих планів.

На жаль, невідомо, коли Starship буде готовий до повноцінних запусків без вибухів. Перший орбітальний тест у квітні завершився самознищенням, а другий у листопаді призвів до вибуху над Мексиканською затокою.

Розвиток Starbase протягом багатьох років викликає інтерес не лише серед прихильників космосу, а й серед чиновників Південного Техасу, які бачать у SpaceX потужний економічний потяг для регіону. Однак Starbase викликає також обурення серед екологів, які стурбовані впливом на міграцію птахів та екологію в регіоні у цілому. З більшою кількістю запусків у майбутньому цей конфлікт між SpaceX і захисниками природи неодмінно загостриться.

Раніше ми повідомляли про те, як Ілон Маск запропонував пасажирам літати на міжконтинентальних балістичних ракетах.

За матеріалами wccftech.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine