SpaceX опублікувала драматичні кадри подвійного вибуху Starship

Майже місяць минув із моменту другого запуску ракети Starship та прискорювача Super Heavy. Лише днями SpaceX опублікувала відео, яке демонструє як захоплення та радість від успішного старту, так і весь драматизм та напруження під час вибухового завершення польоту.

Другий політ ракети Super Heavy із космічним кораблем Starship 18 листопада 2023 року
Другий політ ракети Super Heavy з космічним кораблем Starship 18 листопада 2023 року. На світлині момент відокремлення Starship від Super Heavy. Фото: SpaceX

Два потужних вибухи першого та другого ступенів Starship трапились приблизно через чотири та вісім хвилин після старту 18 листопада. Проте сама SpaceX їх називає швидким позаплановим розбиранням.

Публікуючи це відео в соцмережі X (раніше відомій як Twitter), приватна космічна компанія Ілона Маска не приховує катастрофічне завершення польоту. Кадри демонструють усміхненого та щасливого Ілона Маска, який вітає співробітників із вдалим стартом, та загальну радість, яка панувала в Центрі керування польотами. Річ у тім, що, попри трагічний фінал, у SpaceX випробування загалом вважають успішним, оскільки під час польоту, що стартував із бази Starbase компанії у Південному Техасі, космічний корабель подолав кілька важливих рубежів.

Наприклад, усі 33 двигуни Raptor першого ступеня ракети-носія Super Heavy (Booster 9) чудово впоралися зі своїм завданням, спалюючи величезний об’єм палива за необхідні 2,5 хвилини. Також Super Heavy успішно відділилася від розгінного блоку, який теж запалив свої Raptor за графіком.

Під час дебютного польоту, що стартував зі Starbase 20 квітня, Starship не досягла жодного з цих показників. Того дня кілька двигунів на Super Heavy відмовили раніше, ніж очікувалось, а також обидва ступені не змогли відокремитися один від одного, що призвело до контрольованого знищення ракети через чотири хвилини після старту.

Starship
Старт ракети Super Heavy з космічним кораблем Starship 18 листопада 2023 року. Фото: SpaceX

Метою обох випробувань було відправити Starship у суборбітальний політ, після чого він мав упасти в Тихий океан поблизу Гавайських островів. Водночас Super Heavy мала приземлитися в Мексиканській затоці, поблизу узбережжя Техасу. Але повноцінного успіху від перших випробувальних польотів зазвичай не очікують, особливо коли йдеться про найпотужнішу ракету, що коли-небудь створювалася людством.

Наразі SpaceX готується до третього польоту Starship, який може відбутися вже через кілька тижнів, якщо всі документи будуть готові. Федеральне управління цивільної авіації США (FAA), яке видає ліцензії на запуски, наразі проводить розслідування щодо польоту 18 листопада.

У разі подолання усіх перешкод, Starship допоможе людству повернутися на Місяць і колонізувати Марс та інші світи поза Землею. NASA поділяє цю точку зору, тож обрала Starship як посадковий апарат у межах програми Artemis. Планується, що це відбудеться до 2027 року.

Раніше ми повідомляли про те, що Ілон Маск анонсував Starship другого покоління.

За матеріалами Space

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine