Тріумф і вибухи: SpaceX провела друге орбітальне випробування Starship

18 листопада компанія SpaceX провела друге орбітальне випробування надважкої ракети Starship. Попри те, що тест знову не вдалося довести до кінця, він виявився набагато успішнішим за перше випробування.

Друге орбітальне випробування Starship. Джерело: John Kraus

Політ проходив наступним чином. Зв’язка з Super Heavy та Starship успішно відірвалася від стартового майданчика та розпочала набір висоти. Цього разу всі встановлені на прискорювачі 33 двигуни Raptor спрацювали як єдине ціле, без будь-яких збоїв. Досягнувши потрібної висоти, Super Heavy успішно відокремився від Starship. Після цього прискорювач розпочав виконання маневру повернення. Однак уже через кілька секунд відбулося його «швидке розкладання». Прискорювач вибухнув на висоті приблизно 90 км.

Що стосується Starship, то він продовжив набір висоти. У підсумку йому вдалося досягти позначки 148 км. Однак лише за кілька секунд до вимкнення двигунів, коли прототип корабля рухався зі швидкістю 6,7 км/c, а його паливні баки майже спорожніли, зв’язок із ним було втрачено. Пізніше у SpaceX повідомили, що він був підірваний системою припинення польоту. Наразі причина її спрацьовування невідома.

Попри те, що під час другого випробування Starship сталося відразу два вибухи, воно виявилося набагато успішнішим для SpaceX, ніж перший політ. Всупереч побоюванням, усі 33 двигуни Raptor на Super Heavy повністю відпрацювали всю ділянку польоту без будь-яких відключень. Крім того, вдалося успішно випробувати нову систему відділення прискорювача, а корабель практично досяг потрібної висоти.

Тепер компанії належить розібратись у причинах руйнування Super Heavy, а також спрацьовування системи припинення польоту на Starship. Ще одним важливим питанням є стан стартового майданчика. Незабаром ми дізнаємося, наскільки ефективними виявилися вжиті фахівцями SpaceX заходи, які мали знизити його пошкодження під час запуску.

Друге орбітальне випробування Starship. Джерело: John Kraus

У будь-якому разі, новий політ Starship подарував вельми ефектне видовище для всіх любителів космонавтики. А те, що SpaceX змогла вирішити значну частину поставлених завдань, дає надію, що втретє ми побачимо не лише вихід корабля на орбіту, а і його приводнення.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine