Ілон Маск анонсував Starship другого покоління

Компанія SpaceX на тлі запусків корабля Starship повідомила про підготовку наступної, другої версії цього космічного апарата. Генеральний директор компанії Ілон Маск поділився цією новиною у своїй соціальній мережі X, де оприлюднив фото чотирьох верхніх ступенів Starship, встановлених вертикально у космічному центрі SpaceX у Техасі. Він повідомив, що ці чотири кораблі будуть «останніми з V1» (першої версії), та наголосив про створення Starship V2, яка буде наступним кроком в розвитку космічної техніки.

SpaceX Starship
Космічний корабель Starship. Ілюстрація: SpaceX

Результати останніх випробувань Starship вказують на поступове вдосконалення технології. Попередні тести у квітні та на початку листопада завершилися аварійно. Однак нещодавні експерименти — зокрема, місія IFT-2 18 листопада — показали покращену продуктивність, новий метод розстикування ступенів і успішні незалежні польоти корабля з усіма шістьма запаленими двигунами.

Зміни у версії V2 будуть хоч і суттєвими, але не радикальними. За словами Маска, вона вміщатиме більше палива, матиме меншу масу та підвищену надійність. Зокрема, покращений двигун Raptor наступного покоління обіцяє полегшити ракету, але її потужність зросте на 17%. Також планується збільшення кількості двигунів і зміна форми паливних баків, що сприятиме збільшенню вантажопідйомності та дальності місій.

SpaceX планує продовжити використовувати Starship V1 до введення в експлуатацію оновленої версії. Зазначені кораблі з маркуваннями 28, 29, 30 і 32 готуються до майбутніх випробувальних польотів. Але невідомо, чи всі вони будуть задіяні в них. Щодо третього випробування Маск зауважив, що необхідне обладнання буде готове через «три-чотири тижні», але точна дата запуску залишається невизначеною.

Розвиток Starship є частиною амбітного плану SpaceX зі створення повністю багаторазової, економічно ефективної системи для міжпланетних подорожей. З новими покращеннями та технологічними інноваціями компанія продовжує вдосконалювати свій космічний корабель з метою реалізації цієї амбітної мети.

Раніше ми повідомляли про те, як очевидець записав відео вибуху Starship на висоті 148 км.

За матеріалами gizmodo.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine