За 3-4 тижні: Ілон Маск анонсував третій запуск Starship

Після другого випробувального польоту космічного корабля Starship 18 листопада генеральний директор компанії SpaceX Ілон Маск заявив, що найпотужніша ракета у світі буде знову готова до запуску вже до кінця 2023 року.

Starship
Старт ракети Super Heavy разом із космічним кораблем Starship. Фото: SpaceX

«Обладнання Starship Flight 3 має бути готове до польоту за 3-4 тижні. Наступна ракета перебуває на завершальній стадії виробництва», — заявив Маск.

Хоча SpaceX дійсно може бути готова до запуску надважкої ракети-носія Super Heavy разом із космічним кораблем Starship вже у грудні, це не означає, що вона дійсно злетить до кінця 2023 року. Без дозволу від Федерального управління цивільної авіації (FAA) це неможливо. Наразі державний орган займається розслідуванням катастрофи під час другого запуску. Після його завершення FAA зможе розглянути питання про видачу дозволу на третій політ. Але, як відомо, через бюрократичні процедури видача дозволу може затягнутися.

Як і перший тестовий політ без екіпажу у квітні, другий старт також завершився епічним вибухом. Інженери SpaceX вважають його успішним, оскільки вдалося досягти розділення ступенів і пролетіти більше, ніж було заплановано навесні. Втім, перший ступінь Super Heavy вибухнув на висоті 90 км, а потім така ж доля спіткала Starship.

Приватна космічна компанія також пишається тим, що її нещодавно спроектований стартовий майданчик Starbase витримав колосальну тягу Super Heavy в 7 млн кг — майже вдвічі більшу, ніж у нової ракети NASA Space Launch System. Під час квітневого запуску майданчик був частково зруйнований величезною силою ударної хвилі від запалення 33 двигунів Raptor, розкидавши уламки на великій території.

Starship
Політ ракети Super Heavy разом із космічним кораблем Starship. Фото: SpaceX

SpaceX сподівається в майбутньому використати Starship для пілотованих польотів на Місяць, Марс і далі, але очевидно, що для цього потрібно провести ще багато випробувань. Маск і його команда збираються збільшити частоту тестових польотів, аби швидше рухатися до своєї амбітної мети.

Раніше ми детально розповідали про Starship.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine