До зірок: пряма трансляція другого запуску Starship

Сьогодні відбудеться одна з найочікуваніших космічних подій 2023 року. Компанія SpaceX здійснить друге орбітальне випробування космічного корабля Starship.

Starship є найбільшою в історії ракетою-носієм. Вона складається зі ступеня (прискорювача) Super Heavy і однойменного космічного корабля. Обидва компоненти є багаторазовими. Маса зв’язки Starship і Super Heavy у заправленому стані становить близько 5000 тонн, висота — 121 м.

Ступінь Super Heavy (його довжина становить 71 м) оснащена 33 двигунами Raptor, що використовують метан як пальне та рідкий кисень як окислювач. Корабель Starship (його довжина становить 50 м) оснащений шістьма двигунами Raptor. У багаторазовій версії він зможе доставити 100–150 тонн вантажу на низьку навколоземну орбіту.

Пряма трансляція запуску Starship

Спочатку, запуск Starship був запланований на 17 листопада. Але компанії довелося перенести його через необхідність заміни приводу ґратчастих ребер. Вони встановлені на Super Heavy і використовуються для управління прискорювачем після його входу в атмосферу.

Нова спроба запуску Starship відбудеться 18 листопада. 20-хвилинне вікно для польоту корабля відкриється о 15:00 за київським часом. Пряма трансляція події буде вестися на Youtube.

Другий політ Starship здійснюватиметься за схемою першого випробування. Він буде відбуватися наступним чином. Зв’язку з Super Heavy і прототипу Starship запустять із території полігону SpaceX недалеко від техаського села Бока-Чіка. Після розділення прискорювач повинен буде виконати частковий маневр повернення та приводнитися в Мексиканській затоці.

Що стосується прототипу Starship, то він розвине достатню швидкість, щоб вийти на низьку навколоземну орбіту, і зробить неповний оберт навколо Землі. У районі Гавайських островів корабель активує двигуни й увійде в атмосферу, після чого приводниться в океан приблизно за 100 км від північно-західного узбережжя острова Кауаї.

Під час майбутнього випробування SpaceX не планує рятувати ні Super Heavy, ні Starship. Навіть якщо прототип корабля переживе вхід в атмосферу, то він все одно зруйнується під час приводнення.

Встановлений на стартовому майданчику Starship. Джерело: SpaceX

Як сама SpaceX, так і різні аерокосмічні експерти дають досить обережні прогнози з приводу перспектив майбутнього випробування. З огляду на складність конструкції Starship, а також те, що після першого польоту в неї було внесено безліч змін, ймовірність аварії оцінюється як досить велика. Незабаром ми дізнаємося, наскільки виправдані були подібні побоювання.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine