Через три тижні: Ілон Маск анонсував третій політ Starship

Ілон Маск анонсував через соціальні мережі, що третій випробувальний політ Starship стартує приблизно через три тижні. Це повідомлення генерального директора SpaceX з’явилося, попри відсутність офіційної інформації від Федерального управління цивільної авіації США (FAA) про те, чи надасть воно SpaceX дозвіл на запуск наступного польоту.

Starship
Пересування першого ступеня Starship Super Heavy на стартовий майданчик. Фото: SpaceX

FAA наразі продовжує розслідування катастрофи під час другого випробувального польоту Starship, який стартував з космодрому Starbase в Бока-Чиці (штат Техас) у листопаді 2023 року. Як і під час першого польоту, який відбувся за сім місяців до цього, у квітні, Starship вибухнув невдовзі після зльоту. Хоча під час другого польоту вдалося досягти розділення двох ступенів.

SpaceX очікує, що FAA вже перебуває на фінішній прямій у процесі розслідування і вже незабаром видасть дозвіл на запуск третього випробувального польоту ракети наступного покоління — транспортного засобу, призначеного для відправлення екіпажу та вантажів на Місяць і, можливо, на Марс.

Приватна космічна компанія не чекає, склавши руки, а активно готується до запуску. SpaceX нещодавно перемістила обидві частини ракети — надважку ракету-носій першого ступеня Super Heavy і космічний корабель Starship — на стартовий майданчик космодрому Starbase.

Маючи колосальну тягу в 7500 тонн на старті — майже вдвічі більшу, ніж у нової ракети NASA Space Launch System — ракета Starship стала найпотужнішою з усіх, що будь-коли злітали з поверхні Землі. Але два вибухи під час двох тестових польотів і нездатність досягти орбіти означають, що ракета ще далека від готовності виконувати справжні польоти.

Одна з головних цілей наступного випробування — вивести Starship на орбіту. Це буде вважатися великим досягненням і дозволить команді SpaceX зробити ще один важливий крок до своєї мети — запуску космічного корабля для здійснення революційних місій у найближчі роки.

Раніше ми повідомляли про те, як Пентагон планує забрати у SpaceX контроль над Starship.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine