Чому другий політ Starship завершився вибухом?

Ілон Маск заявляє, що причиною аварії надважкої ракети Starship 18 листопада цього року було випускання рідкого кисню з бака. Це сталося через те, що на борту не було корисного навантаження.

Політ Starship у листопаді 2023
Політ Starship у листопаді 2023 року. Джерело: SpaceX

Причини аварії Starship

Причиною аварії космічного корабля Starship18 листопада минулого року стало скидання рідкого кисню, що використовується як окиснювач на цих ракетах. Принаймні, таку версію у своїй заяві оприлюднив засновник SpaceX Ілон Маск.

Starship, що складається з самого корабля та гігантського розгінного блоку, є найбільшим носієм, що коли-небудь створювався людиною. SpaceX уже кілька років обіцяє здійснити за його допомогою революцію в освоєнні космосу.

Проте до випробувальних польотів справа дійшла лише 2023-го. При цьому перша спроба навесні завершилася вибухом ракети ще до розділення. Розслідування показало, що причиною було те, що не всі двигуни працювали, й ракета почала обертатися.

18 листопада SpaceX вдалося довести Starship майже до самої орбіти, але в останній момент спрацювала система самознищення, яку після першого польоту серйозно переналаштували.

Наступна спроба відбудеться у лютому

Маск не розкрив деталі того, що саме сталося і чому автоматична система контролю польоту вирішила знищити літак. Проте він заявив, що сама операція скидання кисню відбувалася виключно через те, що на борту не було корисного навантаження.

Очільник SpaceX переконує, що при наступній спробі такого точно не повториться і ракета, нарешті, досягне орбіти. Коли це станеться, наразі не відомо. Але в компанії сподіваються, що це вдасться зробити вже у лютому.

Також відомо, що під час нового польоту буде випробувана система перекачування пального з основного бака у додатковий. У майбутньому її використовуватимуть для заправляння інших космічних апаратів.

За матеріалами spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Всесвіт на межі розуміння: темна енергія та загадка нескінченного розширення
Падіння астероїдів на мертві зорі: загадковим сигналам із космосу знайшли пояснення
Японський супутник-прибиральник наблизився на 15 метрів до космічного сміття
Вчені побачили аналог молодого Чумацького Шляху в ранньому Всесвіті
Квантовий процесор Google Willow виконує обчислення у паралельних Всесвітах
Місячна коаліція на 50 країн: Панама та Австрія приєдналися до Угод Артеміди
Розслідування марсіанської авіакатастрофи: що згубило вертоліт Ingenuity
Біля іншої зорі знайшли теплий сатурн
Тепла та сонячна погода на Марсі загрожує колонізації планети
Проєкт OPAL: NASA розсекретила результати 10-річного дослідження планет-гігантів