Пентагон планує забрати у SpaceX контроль над Starship

Найпотужніша ракета-носій Super Heavy, яка здатна вивести космічний корабель Starship на навколоземну орбіту, наразі проходить випробування. На момент, коли вона буде прийнята до експлуатації, це буде найбажаніша ракета для багатьох космічних компаній, яким потрібен буде потужний космічний транспорт для виводу своїх масивних вантажів. Але таким компаніям доведеться стати у чергу, адже Пентагон розглядає можливість здійснення повного контролю над цією мегаракетою для надважливих завдань національної безпеки.

Ілюстрація польоту Starship із ракетою-носієм Super Heavy
Ілюстрація польоту Starship із ракетою-носієм Super Heavy

Міністерство оборони США взаємодіє зі SpaceX з метою вивчення можливості отримання урядового контролю над ракетою Starship для чутливих та потенційно небезпечних місій, повідомив Aviation Weekly. Згідно із запропонованим планом, Пентагон тимчасово придбає одну ракету-носій разом зі Starship для власних завдань. Це відрізняється від звичайного контракту на послуги запуску від SpaceX, надаючи військовим повний контроль та відповідальність за конкретні місії.

Невідомо, чи будуть наземні екіпажі SpaceX залучені до цих місій Пентагону, але уряд повністю керуватиме експлуатацією ракети. Цікаво, наскільки це пов’язано з Ілоном Маском, зокрема з його скандальною репутацією. Згідно з Wall Street Journal, у січні з’явилися статті щодо можливого вживання Маском наркотиків, що може вплинути на його участь у секретних місіях.

Starship
Ракета-носій Super Heavy з космічним кораблем Starship. Фото: SpaceX

Попри це, інтерес Пентагону до Starship та Super Heavy має стратегічний сенс, дозволяючи використовувати його потужність для розвитку космічних можливостей, наприклад, розробки секретних військових місій. Однак питання про те, чи погодиться SpaceX на цей план, залишається невирішеним.

Двоступенева ракета-носій ще у розробці. Під час зльоту загальний розмір Starship та Super Heavy становить 121 м, а 33 двигуни Raptor генерують 7500 тонн тяги. Така потужність дозволяє виводити на низьку навколоземну орбіту неймовірні 150 тонн корисного вантажу, що зробить Super Heavy найпотужнішою ракетою в історії. До цього SpaceX провела два не зовсім вдалих тестових польоти, а третій запланований на кінець місяця.

Раніше ми повідомляли про те, як Ілон Маск запропонував пасажирам літати на міжконтинентальних балістичних ракетах.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine