Ілон Маск запропонував пасажирам літати на міжконтинентальних балістичних ракетах

Засновник SpaceX Ілон Маск підтвердив свій намір використовувати Starship для ефективних міжнародних пасажирських перельотів між великими містами. Під час виступу на стартовому майданчику SpaceX в Техасі Маск висловив думку, що у Starship, який включає важку ракету Super Heavy та космічний корабель Starship, є досить великий шанс у майбутньому стати найшвидшим пасажирським транспортом планети.

Він вказав на найшвидший спосіб пересування з одного боку Землі на інший — міжконтинентальна балістична ракета. Але жартівливо додав, що це можливо лише за умови відсутності ядерних бомб і з наявністю надійної посадкової частини.

Це не перший випадок, коли Маск говорить про використання Starship як нового типу пасажирських перевезень. Сім років тому він уже зазначав, що вартість місця на борту суборбітального космічного корабля має бути співмірною з квитком на літак.

SpaceX випустила відео, в якому вбачає майбутнє пасажирських перевезень. У компанії зазначають, що люди зможуть долетіти до більшості місць на Землі приблизно за 30 хвилин. Маршрути включають Нью-Йорк — Шанхай за 39 хвилин, Лондон — Дубай або Нью-Йорк за 29 хвилин і Лос-Анджелес — Торонто за 24 хвилини.

Очевидно, реалізація пасажирських перевезень з використанням Starship займе кілька років. SpaceX продовжує працювати над успішним тестовим польотом ракети після двох невдалих спроб минулого року. Третій тест може відбутися вже наступного місяця.

Перед запуском пасажирських рейсів SpaceX планує використовувати Starship для перевезення екіпажу і вантажів на Місяць, співпрацюючи з NASA по програмі Artemis. Все це необхідно для подальшої реалізації давньої мрії людства — польоту колоністів на Марс.

SpaceX Starship
SpaceX Starship. Ілюстрація: SpaceX

Раніше ми повідомляли про те, що NASA виступила на захист Ілона Маска у скандалі з уживанням наркотиків.

За матеріалами digitaltrends.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine