Відсутність вантажу: SpaceX назвала причину вибуху Starship

Причиною руйнування прототипу космічного корабля Starship, що сталося під час листопадового тестового польоту, стало скидання рідкого кисню. Про це заявив керівник SpaceX Ілон Маск.

Второй полет ракеты Super Heavy с космическим кораблем Starship 18 ноября 2023 года. На фото - момент отделения Starship от Super Heavy. Фото: SpaceX
Другий політ ракети Super Heavy з космічним кораблем Starship 18 листопада 2023 року. На фото – момент відділення Starship від Super Heavy. Джерело: SpaceX

Йдеться про політ, що відбувся 18 листопада. Після відділення прискорювача Super Heavy, Starship продовжив розгін і був дуже близький до того, щоб розвинути першу космічну швидкість і вийти на орбіту. Але коли до цього моменту залишалися лічені секунди, корабель зруйнувався.

За словами Маска, причиною цього стало скидання надлишків рідкого кисню. Він був проведений через те, що ракета не несла корисного навантаження. Якби на борту Starship був якийсь вантаж, весь кисень був би витрачений двигунами Raptor, щоб досягти орбіти. Продування паливних баків спровокувало пожежу та вибух, які призвели до спрацьовування автоматичної системи припинення польоту.

За словами Маска, причина аварії надає йому впевненості щодо наступного випробувального польоту. Він вважає, що у компанії є всі шанси досягти орбіти з третього разу.

Варто зазначити, що Ілон Маск не навів жодних подробиць щодо того, як саме продування паливних баків спричинило пожежу. Також він не сказав нічого з приводу вибуху Super Heavy. Водночас мільярдер озвучив плани зі створення нової, ще більшої модифікації корабля. Довжина зв’язки зі Starship і Super Heavy зросте до 140 – 150 метрів (зараз 121 метр), а вантажопідйомність в одноразовій конфігурації — до 200 тонн.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Квантовий процесор Google Willow виконує обчислення у паралельних Всесвітах
Місячна коаліція на 50 країн: Панама та Австрія приєдналися до Угод Артеміди
Розслідування марсіанської авіакатастрофи: що згубило вертоліт Ingenuity
Біля іншої зорі знайшли теплий сатурн
Тепла та сонячна погода на Марсі загрожує колонізації планети
Проєкт OPAL: NASA розсекретила результати 10-річного дослідження планет-гігантів
Інженери пропонують дешевий апарат для розвідки планет
BepiColombo вперше побачив Меркурій в новому світлі
«Паразити неба»: малі астероїди виявились вкрай небезпечними для Землі
Зіткнення в сусідній галактиці: чорна діра «обстріляла» загадковий об’єкт