Третій політ Starship: ракету-носій Super Heavy прикрасили різдвяними вогнями та ялинкою

SpaceX поділилася приголомшливими знімками, на яких видно, як ракету-носій Super Heavy — найпотужнішу з коли-небудь побудованих — переміщують на стартовий майданчик перед третім випробувальним польотом космічного корабля Starship.

SpaceX
Прикрашена транспортна платформа на майданчику Starbase перед наступним запуском Starship. Фото: SpaceX

Уважно подивіться на зображення вище, і ви побачите, що транспортер, який перевозить ракету-носій заввишки 71 м, оздоблений різнокольоровими вогнями, ялинкою та моделлю Санта-Клауса. А щоб оцінити масштаб, зверіть увагу на людину в крайньому правому куті кадра.

На двох інших зображеннях ви також побачите напис SpaceX Gateway to Mars — натяк компанії на те, що стартовий майданчик у Бока-Чика (штат Техас) буде використаний для першого польоту людини до Червоної планети, ймовірно, у 2030-х роках.

Напівуспішні польоти

Після випробувань прискорювача на стартовому майданчику космічний корабель Starship, який уже давно готовий і «позує» на двох інших зображеннях, буде піднятий і встановлений на верхній частині ракети Super Heavy для підготовки до третього випробувального польоту.

Gateway to Mars
Транспортна платформа на майданчику Starbase на тлі напису Gateway to Mars. Фото: SpaceX

Ця ракета, що видає близько 7000 тонн тяги на старті, є найпотужнішою з усіх, що експлуатуються на сьогодні. Starship уже здійснив два напівуспішні тестові польоти, останній із яких відбувся в листопаді. В обох випадках Super Heavy злетів зі стартового майданчика, але невдовзі вибухнув. Під час першого польоту у квітні він не зміг досягти розділення ступенів і був знищений. Другий політ у листопаді стартував успішно. Однак через деякий час надважкий носій вибухнув, а за ним також підірвався Starship, не встигнувши досягти орбіти. Утім, другий політ SpaceX вважає частково успішним.

Надпис Gateway to Mars на стартовому майданчику SpaceX
Надпис Gateway to Mars на стартовому майданчику SpaceX

SpaceX сподівається на повний успіх третього польоту, під час якого Starship досягне орбіти, перш ніж приземлиться біля узбережжя Гавайських островів.

Коли відбудеться третій політ Starship?

Дата наступної тестової місії ще не підтверджена. Наразі приватна космічна компанія чекає, коли Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) завершить розслідування катастрофи під час другого польоту. Тільки після цього вона розгляне питання про надання SpaceX дозволу на наступний запуск.

Генеральний директор SpaceX Ілон Маск заявив минулого місяця, що Starship буде готовий до повторного польоту до кінця цього року. Хоча, з огляду на те, що розслідування FAA триває, це здається дедалі менш імовірним.

Раніше ми повідомляли про те, що SpaceX опублікувала драматичні кадри подвійного вибуху Starship.

За матеріалами Digital Trends

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine