На JUICE встановили штангу магнітометра

Фахівці компанії Airbus встановили на зонд JUICE штангу MAGBOOM, призначену для розміщення сенсорів магнітометра J-MAG та інструменту RPWI (Radio and Plasma Wave Investigation). Завданням останнього стане вивчення плазми та реєстрація радіовипромінювання.

Встановлення штанги магнітометра на апарат JUICE. Джерело: Airbus

MAGBOOM створена з немагнітних матеріалів — вуглецевого волокна, алюмінію, титану і бронзи. Її повна вага становить 44 кг, довжина (після розгортання) — 10,6 м. Вона зможе витримувати температури в діапазоні від -210°C до +250°С.

Апарат JUICE буде запущено 2022 року за допомогою ракети Ariane 5. Щоб набрати необхідну для перельоту до Юпітера швидкість, він здійснить серію гравітаційних маневрів в околицях Землі, Венери та Марса. Вони забезпечать прибуття зонда до найбільшої планети Сонячної системи в жовтні 2029 року.

Основною метою місії стануть три найбільші крижані місяці газового гіганта — Європа, Ганімед і Каллісто. JUICE вивчить їх і оцінить потенційну населеність. Особливу увагу буде приділено Ганімеду — єдиному супутнику планети в Сонячній системі, що має власне магнітне поле. Наприкінці місії космічний апарат вийде на постійну орбіту навколо нього й вивчить, як магнітосфера цього тіла взаємодіє з магнітосферою Юпітера.

За матеріалами https://www.airbus.com