NASA реконструювала маршрут екіпажу Apollo 11

На сайті місії LRO було опубліковано інтерактивну карту висадки експедиції Apollo 11. Вона реконструює шлях, пройдений Нілом Армстронгом і Баззом Олдріном (Neil Armstrong, Edwin ‘Buzz’ Aldrin) місячною поверхнею. Карта дає змогу дізнатися місце розташування кожного з астронавтів у будь-який момент, їхню діяльність, а також відтворює записи їхніх переговорів із Землею.

Шлях, пройдений астронавтами експедиції Apollo 11 на поверхні Місяця. Джерело: NASA/GSFC/Arizona State University

Щоб скласти карту, фахівці ретельно вивчили записи телевізійних трансляцій, зроблені астронавтами знімки, розшифровки переговорів, а також зображення, отримані апаратом LRO.

Місячний модуль експедиції Apollo 11 здійснив посадку 20 липня 1969 року. Він пробув на Місяці 21,5 години. За цей час астронавти здійснили один вихід на поверхню загальною тривалістю 2,5 години. Вони встановили комплект дослідницької апаратури, провели кілька наукових експериментів і зібрали понад 21,5 кг зразків місячних порід. Найбільше віддалення будь-кого з членів екіпажу від посадкового модуля становило 60 м: наприкінці висадки Армстронг здійснив коротку екскурсію до 30-метрового кратера Little West.