Мисливця за екзопланетами PLATO піддали випробуванням вакууму

Вивчення екзопланет, або планет поза нашою Сонячно системою, різко зросло впродовж останнього десятиліття. Завдяки таким місіям, як космічний телескоп Kepler та CHEOPS, ми виявили тисячі екзопланет. Людська цікавість не знає меж, тому вчені хочуть краще пізнати ці далекі світи. Їм допоможе найдосконаліший космічний телескоп James Webb, а йому на допомогу незабаром прийде телескоп Європейського космічного агентства (ЕКА) під назвою PLATO (PLAnetary Transits and Oscillations of Stars).

Plato
Тестова версія модуля корисного навантаження космічного корабля PLATO після тривалої вакуумної витримки в найбільшій у Європі термовакуумній камері. Фото: ESA

PLATO — це супутник наступного покоління, створений спеціально для полювання на екзопланети. Його запуск запланований на 2026 рік. Щоб підготувати апарат до суворих космічних умов, обладнання PLATO проходить випробування у центрі ЕКА ESTEC та в Нідерландському інституті космічних досліджень. Нещодавно тестовий модуль PLATO пройшов випробування в спеціальній вакуумній камері, щоб переконатися, що він витримує вплив космічного середовища. Корпус апарата був поміщений на кілька тижнів у спеціально сконструйований симулятор, що відтворює умови космічного вакууму.

Plato у вакуумній камері
PLATO у вакуумній камері до початку тестування. Фото: ESA

PLATO покладатиметься на свої 26 фотокамер для виявлення екзопланет. Усі вони мають працювати бездоганно у безповітряному середовищі. Випробування на тестовому модулі показали, що корпус та всі фотокамери чудово справляються з суворими умовами вакууму. Наступним кроком буде перевірка всіх 26 камер у так званій моделі польоту. У новому випробуванні PLATO має витримати більш жорстокі умови: холодне середовище космосу та перепади температур.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №3 2021 (184)

До товару

PLAnetary Transits and Oscillations of stars (PLATO)
PLAnetary Transits and Oscillations of stars (PLATO)

Після проведення всіх випробувань PLATO відправлять до точки Лагранжа L2, де він обертатиметься разом із JWST і уважно вдивлятиметься у космос у пошуках далеких екзопланет. 26 фотокамер спрямуються на «зорі-мішені» та фотографуватимуть їх упродовж двох років кожні 25 секунд, а дві центральні камери зніматимуть кожні 2,5 секунди. Це необхідно для виявлення крихітних зрушень у яскравості, викликаних проходженням екзопланет через ці зорі.

Нагадаємо, що раніше ми розповідали про ТОП-3 телескопи, які запустять до 2034 року.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів