Можливо, інопланетяни просто не встигли отримати наш сигнал?

Нова можлива розгадка парадокса Фермі полягає у тому, що потенційно придатних для життя планет у Галактиці дуже багато, а швидкість світла обмежена. Тож інопланетяни просто слухають ефір, а наші повідомлення ще не встигли до них дістатися.

Можливо, інопланетяни теж будють радіотелескопи
Можливо, інопланетяни теж будують радіотелескопи. Джерело: www.space.com

Парадокс Фермі

Питання «А де всі?», поставлене фізиком Енріко Фермі стосовно інопланетян, яких людство ніяк не може знайти, складніше, ніж може здаватися. І річ не в тім, що, відповідно до сучасних знань біології та планетології, життя має бути звичайною справою. І якщо не самих розумних істот, то принаймні сліди їхнього перебування ми вже мали б знайти.

Уже достатньо давно підраховано, що для того, аби відвідати усі зорі в Галактиці за допомогою зондів, що рухаються в межах швидкості світла, достатньо кількох мільйонів років. А сам Чумацький Шлях існує вже 10 млрд років, що автоматично означає, що якби у ньому була хоча б одна цивілізація, крім нас, то вона майже напевно встигла б відвідати Землю.

Однак науковці зауважують, що, скоріш за все, інопланетна цивілізація, якою б розвиненою вона не була, навряд чи матиме нескінченні енергетичні та матеріальні ресурси для постійного запуску нових зондів. Замість цього логічнішим було б побудувати низку станцій радіоспостереження та чекати на надходження сигналу.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Інопланетяни не встигли отримати радіоповідомлення

Саме на цих міркуваннях побудував своє нове розв’язання парадокса Фермі Анрі Вандель з Єврейського університету в Ізраїлі. Він припустив, що інопланетяни просто не встигли отримати наш сигнал.

Річ у тім, що в Галактиці близько 1 трлн планет, якщо рахувати разом із крижаними супутниками планет-гігантів типу Енцелада та Європи. Тому навряд чи інопланетяни приділять особливу увагу саме Землі. Вони чекатимуть, коли ми самі озвемося.

Людство ж випромінює радіохвилі трохи більше, ніж 100 років. Це означає, що діаметр «радіобульбашки», за межами якої про нас точно ніхто нічого не знає, становить усього 200 св. років. І це значно менше, ніж діаметр Галактики, який складає 100 тис. світлових років.

Тож розгадкою парадокса Фермі може бути наша власна нетерплячість. Міжзоряні комунікації — розвага для тих, хто готовий чекати десятки тисяч років. І нам варто зачекати не одне століття, поки десь наш сигнал таки отримають. А потім ще тисячоліття до нас надходитиме відповідь.

За матеріалами www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів