Астрономи перевірили центр Чумацького Шляху на наявність радіопередач

Команда астрономів з Австралії та США провела сканування центру Чумацького Шляху з метою виявлення радіосигналів штучного походження. В ході пошуків дослідникам не вдалося знайти жодних ознак техносигнатур, що вказували б на наявність розвинених цивілізацій.

Джерело: wikipedia.org

У дослідженні було задіяно радіотелескоп Murchison Widefield Array (MWA). Він складається з кількох тисяч наземних дипольних антен, розгорнутих у західній частині Австралії, та здатний приймати радіосигнали в діапазоні частот 70-300 МГц.

Пошук радіосигналів здійснювася на частоті 155 МГц. Головною метою дослідження були 144 зоряні системи, що містять підтверджені екзопланети. Вони рознашовані в напрямку центру Чумацького Шляху на відстані від 130 до 35 тис. світлових років. Дослідники також провели «супутнє» прослуховування 3,3 млн зірок на цій ділянці неба.

На жаль, сканування не виявило жодних слідів сигналів, що могли б мати штучне походження. Водночас треба розуміти, що це був лише експеримент, результати якого не можуть претендувати на якісь глобальні висновки. По-перше, як ми вже згадували, пошук радіосигналів вівся на одній частоті в 155 МГц. Навіть якщо гіпотетичні інопланетні цивілізації й використовують радіозв’язок, зовсім не обов’язково, що вони вестимуть передачі саме на цій частоті.

По-друге, пошук тривав лише сім годин. По-третє, на думку багатьох астрономів, центр Чумацького Шляху в принципі не найкраще місце для виникнення життя через велику кількість наднових і активності надмасивної чорної діри Стрілець А*. Нарешті, не варто забувати, що навіть три мільйони систем — це крихітна частка від загального зоряного населення нашої Галактики, яке, за різними оцінками, складає від 200 до 400 млрд зірок.

Ви також можете прочитати про послання для позаземних цивілізацій, відправлені людством у космос.

За матеріалами https://arxiv.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine