Місячний супутник CAPSTONE готовий до запуску

Супутник CAPSTONE (Cislunar Autonomous Positioning System Technology Operations and Navigation Experiment) повністю готовий до запуску, запланованого на травень 2022 року. Відповідні заяви були зроблені представниками компанії Advanced Space, що побудувала апарат, на урочистій церемонії відкриття центру управління в місті Вестмінстер (штат Колорадо).

Попри відносно скромні габарити (маса супутника становить лише 25 кг), запуск CAPSTONE стане дуже важливою віхою. Насамперед це перша місія, що реалізується в межах програми створення місячної орбітальної станції Gateway. CAPSTONE має перевірити орбіту, на якій планують розмістити новий космічний форпост людства. Інше завдання місії полягає у тестуванні автономної навігаційної системи.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

По-друге, CAPSTONE стане першим апаратом, відправленим у міжпланетний простір малою ракетою Electron. До цього компанія Rocket Lab виводила вантажі лише на низькі навколоземні орбіти. Успіх запуску продемонструє готовність компанії реалізувати намічені на найближчі роки місії з вивчення Венери та Марса.

І, нарешті, запуск CAPSTONE фактично відкриє «місячний сезон» 2022 року. Річ у тім, що найближчими місяцями до супутника нашої планети буде запущена ціла низка як державних, так і приватних місій. Тож певною мірою CAPSTONE стане першопрохідцем.

Балістичне вікно для запуску CAPSTONE буде відкрите з 3 до 15 травня. За словами інженерів, у разі успіху апарат вийде на робочу орбіту у вересні 2022 року.

Ми також писали про недавню невдалу спробу NASA заправити місячну ракету.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів