NASA визначилася з науковим обладнанням місячної орбітальної станції

Національна аерокосмічна адміністрація США затвердила попередній дизайн наукової платформи HERMES (Heliophysics Environmental and Radiation Measurement Experiment Suite), призначеної для орбітальної станції LOP-Gateway. Це рішення дасть інженерам можливість розпочати розробку деталізованого фінального дизайну та почати виготовлення самих інструментів.

Модулі PPE та HALO. Червона стрілка вказує місце розташування наукової платформи HERMES. Джерело: NASA

Станція LOP-Gateway розташовуватиметься на навколомісячній орбіті. Її планують використовувати для проведення наукових досліджень, як полігон для випробування нових технологій та місце зберігання обладнання, а також для забезпечення зв’язку з місячними експедиціями.

Однією з ключових особливостей нової станції стане те, що вона перебуватиме за межами «парасольки» магнітного поля Землі, яке оберігає екіпаж МКС від сонячних спалахів і космічних променів. Тому вивчення флуктуацій космічної погоди та її впливу на здоров’я астронавтів є одним із головних завдань LOP-Gateway. А оскільки раз на місяць вона пролітатиме через «хвіст» магнітного поля нашої планети, це також дасть можливість досліджувати земну магнітосферу.

Саме для вирішення цих завдань і створена платформа HERMES. Вона складається з чотирьох спеціалізованих інструментів, які використовуватимуться для моніторингу сонячної активності та оцінки радіаційної обстановки в околицях станції. Платформу встановлять на корпусі електрорухового модуля PPE (Power and Propulsion Element), будівництвом якого вже займається компанія Maxar. Він буде запущений у космос у зв’язці з житловим відсіком HALO за допомогою ракети Falcon Heavy. Ця подія запланована на листопад 2024 року.

Першими відвідувачами нової станції стане екіпаж місії Artemis IV. Він прилетить на LOP-Gateway 2026 року та пристикує до неї модуль I-Hab, створенням якого займаються ESA та JAXA.

Нещодавно ми також написали про рішення NASA продовжити роботу МКС до 2030 року.

За матеріалами https://blogs.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine