Rocket Lab розпочала будівництво апаратів ESCAPADE

NASA офіційно схвалила фінальний дизайн місії ESCAPADE. Це дозволить компанії Rocket Lab розпочати виробництво двох міжпланетних зондів. Вони будуть створені на основі універсальної платформи Photon, яка, у свою чергу, являє собою переобладнаний на космічний апарат розгінний ступінь ракети Electron.

Місія ESCAPADE (концепт). Джерело: NASA

Місія ESCAPADE реалізується у межах фінансованої NASA програми SIMPLEx (Small Innovative Missions for Planetary Exploration), яка передбачає вивчення об’єктів Сонячної системи з використанням невеликих і відносно недорогих міжпланетних зондів. Її метою стане Червона планета.

Згідно з планом місії, два ідентичні апарати, побудовані інженерами Rocket Lab, будуть запущені 2024 року як супутній вантаж на борту оплаченого NASA комерційного носія. Після одинадцятимісячного перельоту вони вийдуть на витягнуту ареоцентричну орбіту, з якої розпочнуть дослідження марсіанської атмосфери та магнітосфери, а також особливостей їхньої взаємодії з сонячним вітром. Номінальний термін роботи місії — один рік.

Цікаво, що спочатку зонди ESCAPADE мали вирушити в космос разом із місією PSYCHE, запуск якої запланований на наступний рік. Але потім NASA прибрала їх із пускового маніфесту, посилаючись на те, що передбачений план польоту не зможе забезпечити оптимальні траєкторії для всіх апаратів.

За матеріалами: https://www.rocketlabusa.com