Місячне затемнення над Серро-Параналь (фото)

Європейська Південна обсерваторія опублікувала знімок, зроблений в ніч із 20 на 21 січня 2019 року на вершині чилійської гори Серро-Параналь. Він демонструє повне місячне затемнення.

Повне місячне затемнення над горою Серро-Параналь. Джерело: ESO/J. C. Muñoz-Mateos

Місячне затемнення відбувається тоді, коли супутниця нашої планети входить у земну тінь. У цей момент її диск набуває темно-червоного кольору. Подібний ефект пояснюється тим, що супутник все ще продовжують освітлювати сонячні промені, які проходять по дотичній до земної поверхні. Вони розсіюються в атмосфері Землі та внаслідок цього розсіювання частково досягають Місяця. А оскільки земна атмосфера найбільш прозора для променів червоно-помаранчевої частини спектра, саме це проміння в основному досягає Місяця, змінюючи колір його диска.

Представлений знімок затемнення був зроблений із тригодинною витримкою. Через це замість окремих зір ми бачимо треки: сліди, що відповідають їхньому видимому руху по небесній сфері.

Що стосується Місяця, то йому відповідає найбільш яскравий трек, що має характерну «гантелеподібну» форму. Це пояснюється тим, що за час знімання місячний диск повністю зник у земній тіні (цій стадії відповідає характерна червона лінія в середині), а потім набув свого звичайного вигляду.

За матеріалами https://www.eso.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine