Китайський ровер знайшов липкий ґрунт на зворотному боці Місяця

Міжнародна команда дослідників опублікувала результати аналізу даних, зібраних китайським місяцеходом «Юйту-2». Їм вдалося виявити, що ґрунт на зворотному боці Місяця відрізняється за деякими характеристиками від ґрунту на видимому боці супутника.

Видимий та зворотний бік Місяця. Джерело: NASA/JPL-Caltech/LRO

«Юйту-2» є частиною китайської місії «Чан’е-4». У січні 2019 року вона здійснила першу в історії м’яку посадку на зворотному боці Місяця. За три роки роботи китайський ровер проїхав понад 1000 м місячною поверхнею. Він займається вивченням хімічних характеристик та структури реголіту, а також проводить регулярну зйомку навколишньої місцевості.

Під час аналізу даних «Юйту-2» дослідники дійшли низки важливих висновків. Так, виявилося, що його колеса прослизають менше, ніж у місяцеходів і місячних автомобілів. Це свідчить про те, що реголіт на зворотному боці Місяця більш липкий. Він набагато активніше чіпляється до коліс «Юйту-2», ніж, скажімо, ґрунт на місці посадки попереднього китайського ровера. Ці дані можуть знадобитися інженерам під час проєктування нових місяцеходів.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Ровер «Юйту-2» на поверхні Місяця. Джерело: CNSA/CLEP

Вивчаючи знімки «Юйту-2», вчені звернули увагу на темно-зелений матеріал на дні одного з кратерів. Він нагадує склоподібну речовину, знайдену у зразках експедицій Apollo. Це перший випадок, коли подібний мінерал (напевне, що утворився під час удару) був знайдений прямо на місці його формування.

Ще одна важлива відмінність зворотного боку Місяця полягає у значній кількості дрібних кратерів. Загалом місія «Чан’е-4» досліджувала 88 формацій, 57 з яких мають діаметр менш ніж 10 м. Багато з них, на думку дослідників, є «вторинними». Вони утворилися в результаті падіння уламків, вибитих під час формування більших кратерів. Це пов’язано не з тим, що зворотний бік Місяця зазнавав більшої кількості ударів, а з вулканічною активністю на видимому боці супутника. Вона стерла сліди багатьох малих кратерів.

Місцевість у районі місця посадки «Юйту-2». Джерело: CNSA

Нагадаємо, що недавно «Юйту-2» сфотографував на Місяці дивну формацію, що нагадує моноліт із «Космічної одіссеї 2001». Однак вона виявилася звичайним каменем.

За матеріалами https://gizmodo.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів