Китайські вчені опублікували план знищення супутників Starlink

Китай занепокоєний можливим військовим застосуванням супутників Starlink. Вчені цієї країни вважають, що поєднання «м’яких» та «жорстких» методів знищення цих апаратів може порушити функціонал мережі.

Китай планує знищення супутників Starlink
Супутники Starlink здаються Китаю загрорзою. Джерело: Gagadget.com

Супутники Starlink непокоять Китай

Китай серйозно занепокоєний можливим військовим застосуванням супутників Starlink компанії SpaceX. З початком російсько-української війни ця мережа супутникового інтернету з модної забавки перетворилася на одну з найважливіших оборонних технологій. Легкі й відносно дешеві термінали можуть перевозитися навіть відносно невеликими групами військових.

Завдяки цьому всі способи постановки радіоперешкод на полі бою виявляються даремними. Вчасне отримання супутникової інформації дозволяє військам застосовувати гнучку тактику проти супротивника, що переважає їх чисельно.

Крім того, самих супутників Starlink на низьких орбітах зараз нараховується майже 2000. І в разі прямого конфлікту зі США Ілон Маск може використати частину з них як тарани та залишити Піднебесну без «небесних очей». Над цими страхами можна було б посміятися, але два супутники SpaceX уже проходили поблизу китайської космічної станції, її екіпажу довелося від них ухилятися.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Шкарпетки Космічна Капібара – Маленькі Капі

До товару

Знищення супутників Starlink — непроста задача

Зараз усі побоюються, що Китай скористується складною міжнародною ситуацією і спробує напасти на Тайвань. І перспектива зіткнутися з армією, оснащеною настільки досконалим зв’язком, Піднебесну не радує. Та й досвід використання Starlink в Україні цивільними сильно обмежує можливості ведення інформаційної війни.

З огляду на це дослідники з Пекінського інституту відстежування та телекомунікацій опублікували статтю, присвячену способам протидії цим супутникам. На їхню думку, поєднання «м’яких» та «жорстких» методів дозволять пробити у системі достатньо великі діри, щоб вона перестала нормально функціонувати.

Вочевидь під цим треба розуміти застосування проти низки супутників ракетної зброї з одночасною хакерською атакою решти. Система Starlink вважається маловразливою через велику кількість супутників. Але останнім часом Космічне командування США демонструє серйозне занепокоєння. Схоже, ніхто до 2022 року не замислювався, що війна у космосі може бути настільки інтенсивною.

За матеріалами www.news18.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів