Людство щосили намагається використати свої досягнення в науці та техніці, щоб виявити життя на далеких планетах. Наразі безуспішно. Тепер Китай пропонує новий спосіб пошуку заселених світів у прилеглих планетних системах. Вчені Піднебесної збираються шукати їх поруч із зірками, що коливаються.
Місія дістала назву Closeby Habitable Exoplanet Survey (CHES). Китайські вчені використовуватимуть метод надточних вимірювань положення та руху зірок. Точніші виміри дозволять оцінити маси екзопланет і відстань, на якій вони обертаються навколо своїх світил. З цих даних можна визначити потенціал їхньої населеності живими організмами. Космічний телескоп Gaia Європейського космічного агентства використовує той самий метод для створення тривимірної карти мільярда зірок Чумацького Шляху.
CHES націлиться на 100 сонцеподібних зірок у межах 33 світлових років від Сонячної системи та зможе виявляти потенційно схожі на Землю планети в зонах населеності навколо них. Він працюватиме в точці Лагранжа L₂ приблизно в 1,5 млн км від Землі, де зараз розташовані GAIA і космічний телескоп James Webb.
Китайська місія конкуруватиме з Шанхайською астрономічною обсерваторією. Їхня місія «Земля 2.0» використовуватиме транзитний метод для моніторингу 1,2 мільйона карликових зірок у спробі виявити екзопланети, щоб звузити пошук потенційних «близнюків» Землі.
Наразі європейські та американські місії використовують космічні апарати, на кшталт NASA Transiting Exoplanet Survey Satellite, для пошуку планет транзитним методом, який передбачає реєстрацію регулярних знижень яскравості зірок, коли планетоподібні супутники проходять по їхім дискам. Однак цей метод вимагає, щоб площини планетних орбіт мали дуже малий нахил стосовно напрямку на спостерігача.
Раніше вчені висловили припущення, що інопланетні цивілізації можуть колонізувати Галактику без міжзоряних кораблів.
За матеріалами Space
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine