Інопланетні цивілізації можуть колонізувати Галактику без міжзоряних кораблів

Цивілізації можуть колонізувати інші світи навіть без космічних кораблів, здатних літати між зорями. Замість них вони можуть використовувати планети-сироти, що подорожують крізь їхні зоряні системи.

Планети-сироти можуть бути використані для міжзоряних подорожей
Планети-сироти. Джерело: NASA

Як планети-сироти допоможуть подорожувати Галактикою

Навіть якщо у позаземної цивілізації немає космічних кораблів, здатних долати відстані між зорями, це не значить, що вона буде сидіти на своїй планеті поки та не загине у вогні власного Сонця. Достатньо вміти подорожувати між планетами й дочекатися космічного мандрівника, який «підкине» живих істот до їхнього нового дому.

Статтю про це нещодавно опублікували в International Journal of Astrobiology. У ній вчені радять звернути увагу на планети-сироти. Ці об’єкти, схожі на Землю, утворюються далеко від зір або викидаються із їхніх систем на ранніх етапах еволюції. Вони вільно летять у космосі, й за сотні мільйонів років пролітають повз велику кількість світил.

І саме їх пропонують використовувати як транспорт. Позаземна цивілізація могла б побудувати на їхній поверхні купольні міста та ядерні реактори. Таким чином до інших світів можуть потрапити якщо не біологічні істоти, то створені ними інтелектуальні машини.

Скільки часу триватиме подорож

Варто пам’ятати, що сама планета-сирота не може підтримувати життя, навіть якщо за своїм хімічним складом вона схожі на Землю. Без сонячного світла уся вода на поверхні замерзне. Тож щойно такий об’єкт досягне іншої системи, з нього варто зійти.

Однак треба зауважити, що подорож на планеті-сироті може тривати довго. Швидкість таких об’єктів відносно зір вимірюється десятками й сотнями кілометрів за секунду, а відстані між зорями — світловими роками. Тож політ триватиме сотні тисяч, а то й мільйони років.

Використання крижаних карликів

Седна в Поясі Койпера
Седну в поясі Койпера можна було б використати як «рятувальний човен». Джерело: Вікіпедія

Альтернативою планетам-сиротам можуть бути крижані карлики, схожі на Плутон та Седну в сонячній системі. На них також є значні запаси води у замороженому стані. Вони цілком можуть виступати як «рятувальний човен», якщо зоря-господар дійде фінальної стадії свого існування та почне перетворюватися на червоний гігант.

Вчені очікують, що в цьому випадку вибухова хвиля може надати їм достатнього прискорення для того, аби подолати силу тяжіння та стати космічними мандрівниками. В усьому іншому така подорож буде аналогічною до планети-сироти, з тією різницею, що обирати маршрут пасажири не зможуть.

Як знайти планети-сироти, на яких подорожують інопланетяни

На думку авторів дослідження, планети-сироти, які є транспортом для інших цивілізацій, можна виявити навіть сучасними засобами. Вони повинні мати так звані техномаркери, зокрема, випромінювати дуже незвичні електромагнітні хвилі, які знайомі нам з роботи наших власних машин.

Сигнал «Wow!»
Сигнал «Wow!» 1977 року. Джерело: Вікіпедія

Щоправда, таке випромінювання може бути короткочасним. Наприклад, відомий сигнал «Wow!», зафіксований у 1977 році, може бути таким техномаркером. Однак, якщо він справді походить з планети-сироти, знайти його вдруге буде дуже важко.

За матеріалами Рhys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

До подвійного астероїда: пряма трансляція запуску місії Hera
«Сріблясті змії»: астронавт показав красу річок з космосу при світлі Місяця
Більше Ланіакеї: Чумацький Шлях може бути частиною масштабнішої структури Всесвіту
Антарктика зеленіє: свідчення супутників
Лазерний сигнал з орбіти Марса: апарат Psyche оновив рекорд дальності оптичного зв’язку
Проклятий скарб: як продаж метеорита занапастив життя «мільйонеру»
Вивчення масових вимирань допоможе вченим шукати інопланетне життя
Камінь віком 2 млрд років відкрив таємницю марсіанського життя
Погляд у молодість Чумацького Шляху: James Webb зазнімкував зоряне надскупчення
Ухилилася від кулі: запуск ракети Vulcan мало не завершився аварією