Космічний телескоп TESS відкрив 5000 кандидатів у екзопланети

Космічний телескоп Transiting Exoplanet Survey Satellite (TESS) відкрив 5000 кандидатів у екзопланети. Наступним етапом стане перевірка існування цих об’єктів.

Транзит небесного тіла по диску зірки
Транзит небесного тіла по диску зорі. Джерело: Wikipedia

Кількість відкритих TESS об’єктів зростає

Супутник TESS національної аерокосмічної агенції США призначений для спостереження за транзитами, тобто проходженнями по диску зорі екзопланет. Він працює на орбіті з 2018 року. Нещодавно вчені з Массачусетського технологічного інституту, які займаються складанням каталогу відкритих цим космічним телескопом об’єктів, оголосили про те, що їхня кількість перевищила 5000.

Точніше, це кількість кандидатів у екзопланети, яких спостерігав TESS. Поки що цей телескоп збирає статистику спостережень, і вчені лише припускають, що події, які він фіксує, є транзитами, тобто проходженнями планет по диску їхньої зорі. Але кількість цих спостережень зростає. На початок минулого року телескоп відкрив тільки 2400 кандидатів у екзопланети. Тобто за минулий рік він зміг попередньо ідентифікувати приблизно стільки ж об’єктів, скільки за три попередні роки разом узяті.

Карта відкритих TESS об'єктів
Карта відкритих TESS об’єктів. Джерело: NASA/MIT/TESS

Скільки ще триватимуть спостереження

Космічний телескоп TESS відкриває екзопланети транзитним методом. Тобто вчені за його допомогою помічають, коли якась зоря на короткий проміжок часу тьмянішає. Це може означати, що її закрила собою планета. Якщо такі затемнення повторюються через постійні проміжки часу — це точно планета. Але між двома транзитами можуть минути місяці та роки. Та й сам телескоп не завжди дивиться на потрібну ділянку неба.

Тож, поки що кількість підтверджених екзопланет, відкритих TESS, складає 175. Але поступово повторні проходження, зафіксовані цим телескопом, зростатимуть. І разом із тим збільшуватиметься кількість підтверджених екзопланет. Місія телескопа продовжена до 2025 року. Та й ця дата, напевно, не стане завершенням експлуатації цього астрономічного інструмента.

За матеріалами phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine