Китай показав скафандр для висадки на Місяць

Китайське пілотоване космічне агентство (CMSA) вперше представило широкому загалу скафандр, призначений для висадки на Місяць. Також було оголошено про конкурс вибору для нього імені.

Презентація новинки відбулася 28 вересня на 3-му технологічному форумі космічних скафандрів у Чунціні. В її межах був показаний рекламний ролик, що демонструє як зовнішній вигляд, так і основні можливості скафандра. Моделями виступили тайконавти Ван Япін і Чжай Чжиган. Вони виконали різні рухи, включно з ходьбою, присіданнями, нахилами, постановкою на одне коліно і підйомом по сходах.

За словами розробників, на відміну від скафандрів «Фейтянь», що використовуються для операцій на навколоземній орбіті, новий скафандр легший, спроєктований з акцентом на роботу в умовах низької гравітації та дає змогу виконувати більше дій, включно з присіданнями та нахилами. Його оболонка складається з комплексної тканини, яка захищає від факторів космічного середовища і місячного пилу. Шолом оснащений панорамним антивідблисковим візором і камерами з довгою і короткою фокусною відстанню. На грудях розташована багатофункціональна інтегрована консоль управління.

Місячний скафандр також несе в собі елементи китайської культури. Червоні смуги на його верхніх частинах натхненні стрічками знаменитих «літаючих апсар» з мистецтва Дуньхуана. Загальний дизайн місячного скафандра спирається на стиль традиційних китайських обладунків. Новинка поки що не отримала офіційної назви. Вона буде обрана на загальнонаціональному конкурсі.

Дизайн місячного скафандра Китаю. Джерело: CMSA

Новий скафандр був розроблений у межах програми, метою якої є висадка тайконавтів на Місяць до 2030 року. Наразі Китай займається створенням нової ракети-носія «Чанчжен-10», а також космічного корабля і спускального апарата, які допоможуть йому вирішити це завдання. Передбачається, що в межах першої місії тайконавти проведуть на місячній поверхні приблизно шість годин. Це стане прелюдією до реалізації більш амбітних планів зі створення бази на південному полюсі Місяця. Вона має бути побудована у 2030-х роках.

Раніше ми розповідали про плани Китаю запустити місію з доставлення проби ґрунту квазісупутника Землі у 2025 році.

За матеріалами Spacenews

В ранньому Всесвіті помітили незвичну галактику, що «росте зсередини»
Стартап Vast відправить на орбіту космічну станцію Haven-1 в 2025 році
Астрономи відкрили перший троянський астероїд Сатурна
Космічний буксир: ESA профінансує місію з обслуговування геостаціонарних супутників
Європейський дослідник астероїдів зробив прощальні знімки Землі та Місяця
Дані телескопа James Webb суперечать моделям реіонізації
У пошуках життя в Сонячній системі: пряма трансляція запуску місії Europa Clipper
Назустріч Землі: Hubble зазнімкував спіральну галактику, що згасає та наближається до Чумацького Шляху
Звідки на Землю потрапили «будівельні блоки» життя
Лице з виразом болю: Perseverance знайшов дивовижну скелю