Представник Китайської пілотованої програми заявив у понеділок, що його країна висадить тайконавтів на Місяці до 2030 року. Крім того, оголошено екіпаж, який полетить на космічну станцію Піднебесної у вівторок.
Китай летить на Місяць
Заступник директора Китайської пілотованої програми космічних польотів Лінь Сідзян на пресконференції, яка відбулася 29 травня, оголосив про плани Піднебесної щодо Місяця. За його словами, тайконавти мають висадитися на поверхні нашого супутника до 2030 року, але жодних конкретних дат не назвав.
Раніше китайці оголошували плани початку експлуатації місячних ракет після 2030 року. Хоча їхній головний конкурент, США, явно і до цього підозрював, що вони зроблять це раніше. Недарма ж свою місію на Місяць американці запланували вже на 2025 рік.
За словами Ліня, перша місія тайконавтів на Місяці буде короткою. Вони не залишаться там назавжди. При цьому китайці вже у цьому польоті планують використати на поверхні супутника і роботів.
Новий екіпаж космічної станції
У своїй промові Лінь особливо підкреслив, що китайські плани польоту на Місяць базуються на наявності у них власної космічної станції «Тяньгун», яка забезпечить тайконавтів досвідом тривалого перебування у космосі. За його словами, зараз основним режимом її роботи буде заміна екіпажів двічі на рік.
Один із них публіці представили на тій самій конференції. «Шеньчжоу-16» має стартувати до «Тяньгун» уже у вівторок. До складу його екіпажу увійшли Гуй Хайчао, Цзін Хайпен та Чжу Яньчжу. І якщо двоє останніх традиційно є льотчиками з Народно-визвольної армії Китаю, то перший — цивільний.
Людину, яка не є військовим, Китай запускає у космос вперше. Гуй Хайчао — професор провідного Пекінського аерокосмічного науково-дослідного інституту. Цікавим фактом також є те, що для командира експедиції Цзін Хайпена це буде вже четвертий політ у космос.
З інших новин, повідомлених на пресконференції, цікавими є насамперед відомості про те, що Китай планує розширювати «Тяньгун» шляхом приєднання до неї четвертого модуля. Це забезпечить екіпаж додатковим простором для наукових та побутових потреб.
За матеріалами spacenews.com, phys.org.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine