Китай підтвердив намір висадити людей на Місяць

Найближчими роками Китай планує запустити низку роботизованих місій до Місяця. Вони закладуть підвалини для будівництва Міжнародної наукової місячної станції. Про це було заявлено на семінарі, що відбувся у місті Хайкоу та був присвячений партнерству ООН і КНР.

Найближчі плани Китаю щодо Місяця

Найближчими роками КНР планує відправити до Місяця три нові місії — «Чан’е-6», «Чан’е-7» та «Чан’е-8». Перша спробує доставити на Землю зразок ґрунту з території південного полярного регіону Місяця. «Чан’е-7» займеться вивченням місячної топографії та пошуком покладів водяного льоду, якими могли б скористатися пілотовані місії. «Чан’е-8» випробує технологію 3D-друку на Місяці з використанням місцевих ресурсів.

«Чан’е-5» (концепт). Джерело: CNSA

Крім перерахованих місій, Китай також запустить новий апарат-ретранслятор. Він дозволить забезпечити надійніший зв’язок із місіями на південному полюсі Місяця.

Китайська експедиція на Місяць і постійна база

Ще до кінця поточного десятиліття КНР планує відправити до Місяця пілотовану експедицію. У її межах двоє людей висадяться на поверхню супутника, проведуть там шість годин, а потім повернуться на Землю. Китайські інженери вже займаються створенням космічного корабля і спускного апарата, які будуть потрібні для цієї експедиції. Для їхнього запуску використають надважку ракету «Чанчжен-9», дизайн якої останнім часом зазнав низки ітерацій. Нещодавно оголосили, що вона стане багаторазовою.

Міжнародна наукова місячна станція (концепт). Джерело: CNSA

Але все ж таки основна ставка буде зроблена на проєкт Міжнародної місячної наукової станції. На початку 2030-х КНР здійснить п’ять запусків, під час яких на Місяць буде доставлене все необхідне обладнання та запаси для довготривалого перебування людей. Планується, що станція стане населеною після 2035 року.

Ще 2021 року Китай називав росію своїм головним партнером у цьому проєкті. Однак під час вересневої презентації на Міжнародному конгресі астронавтики росія взагалі не була згадана. Оскільки КНР намагається активно залучити до проєкту місячної бази інші країни (особливо Європу), очевидно, участь країни-агресорки стала надто токсичною навіть для Китаю.

Плани КНР щодо вивчення далекого космосу

Китай також підтвердив амбітні плани дослідження Сонячної системи. Вони включають місії з досліджень астероїдів, Юпітера та Урана, тест системи планетарної оборони, доставлення зразків марсіанського ґрунту тощо. Китай також проводить активні роботи щодо створення ядерного реактора, який використовуватиметься для постачання енергії місячної бази. У подальшій перспективі КНР планує зайнятися пілотованою експедицією на Марс.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Апарат NASA неконтрольовано обертається після пошкодження сонячного вітрила
Що може розповісти про еволюцію світил дослідження зоряного скупчення?
Лід і вогонь: супутник сфотографував найпівденніший вулкан у світі
Астрономи знайшли на небі Темного Вовка
Захоплива панорама: Perseverance вперше побачив кратер Єзеро з висоти
Телескопи James Webb і Hubble вивчили «моторошну» пару галактик
Штучний інтелект навчили розуміти роботи астрономів минулого
Як турбулентність прискорює народження зір
Вихід із космічних перегонів: Boeing шукає покупців для провального Starliner
Два дні до кінця: телескоп NASA впаде на Землю на початку листопада