Китай виготовив гігантський паливний бак завширшки 10 м у межах створення власної надважкої ракети-носія «Чанчжен-9». Китайська академія технологій ракет-носіїв (CALT) днями оголосила, що своєю розробкою зробила прорив, необхідний для виробництва резервуара для зберігання палива, міцного, але водночас тонкого та достатньо легкого для використання під час пусків ракет у майбутньому.
Паливний бак був побудований за специфікаціями для старої конструкції одноразової версії запланованої Китаєм ракети «Чанчжен-9» діаметром 9,5 м. Відтоді КНР заявила, що переходить до нової багаторазової конструкції з діаметром 10,6 м. Щоб створити такий великий, але міцний та легкий паливний бак, китайські інженери використали провідні технології зварювання тертям, а також спеціальні сплави, які будуть застосовані у новій конструкції.
Найширшою та найпотужнішою ракетою Китаю наразі є носій сімейства «Чанчжен-5» діаметром 5 м, який може вивести на низьку навколоземну орбіту приблизно 22 тонни корисного вантажу. Перший політ надважкої «Чанчжен-9» відбудеться приблизно 2030 року. Вантажопідйомність ракети нового покоління становитиме близько 150 тонн.
Ракета буде використана для будівництва запланованої Міжнародної місячної дослідницької станції (ILRS), яка є відповіддю Китаю на американський проєкт NASA Artemis. Його також можна використовувати для запуску космічної інфраструктури сонячної енергії та місій у глибокому космосі. CALT — це дочірня компанія CASC, яка є державним головним космічним підрядником Китаю. Інші організації CASC спеціалізуються на ракетобудуванні, розробці та будівництві космічних кораблів, проєктуванні нових двигунів тощо.
Раніше ми повідомляли про те, як ступінь китайської ракети неконтрольовано падав на Землю.
За матеріалами Space.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine